Jelgavā darbu sāks jauns bērnudārzs “Ķipari”

Jelgavā pirmdien darbu sāks jauns bērnudārzs "Ķipari", kas bērniem nodrošinās 256 vietas, norāda Jelgavas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Veinberga.

Līdz ar to rindā pašvaldības bērnudārzos būs 910 bērnu. "Ķiparos" paredzētas 256 vietas, no kurām 16 būs speciālajā grupā bērniem ar īpašām vajadzībām.

Jaunā bērnudārza ēka tapusi, pateicoties divu – Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Vides ministrijas Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) – atbalstīto projektu realizācijai. Ar ERAF atbalstu veikta ēkas rekonstrukcija, savukārt, izmantojot KPFI līdzfinansējumu, uzlabota ēkas energoefektivitāte.

Pēc rekonstrukcijas bērnudārza ēkā izveidotas telpas 11 pirmsskolas grupu izvietošanai, administrācijas telpas un virtuves bloks. Tāpat ir nodrošināta piekļuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Labiekārtota arī bērnudārza "Ķipari" teritorija, izveidojot rotaļu laukumus un automašīnu stāvvietu.

Tāpat projekta gaitā "Ķiparos" ir izbūvēts baseins un iekārtota sāls istaba bērnu veselības uzlabošanai un profilaksei.

Ēka rekonstruēta, izmantojot ERAF līdzfinansējumu, un kopējās projekta izmaksas ir 877 068 lati, no kuriem 84,7% ir ERAF līdzfinansējums, 13,1% – pašvaldības līdzfinansējums, bet atlikušās projekta izmaksas – valsts budžeta dotācija.

Savukārt ar KPFI līdzfinansējumu ēkai veikta ārsienu, jumta un pagraba pārseguma siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa, kā arī apkures sistēmas rekonstrukcija. Projekta kopējās izmaksas ir 238 423 lati, no kuriem 85% ir KPFI līdzfinansējums, bet atlikusī summa tika segta no pašvaldības budžeta.

Līdz ar jaunas pirmsskolas izglītības iestādes atklāšanu Jelgavas pilsētā būs deviņi pašvaldības bērnudārzi un sešas privātās pirmsskolas izglītības iestādes.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas