Jelgava gatavojas Smilšu skulptūru festivālam


Gandrīz nedēļu Uzvaras parkā, Jelgavā stāvēja liela izmēra smilšu kaudzes. Šodien tās sāks savu ceļojumu uz "Zelta laikmetu" – Jelgavā jau ieradušies smilšu skulptūru tēlnieki, kas šodien uzsāk savu darbu.


Spriežot pēc skicēm, tēma "Zelta laikmets" tiks ļoti plaši interpretēta, jo katram māksliniekam ir savs redzējums par to, kā izskatīsies viņa veidotā skulptūra. Šobrīd, stalti izslējies, parkā jau atrodas pagājušajā nedēļā tēlnieku Agneses Rudzītes – Kirillovas un Anatolija Kirillova veidotais smilšu bārs. Šogad tas ir interaktīvs – viena bāra puse paredzēta atspirdzinošu dzērienu baudīšanai, bet otra izmantojama kā fotoskulptūra, kur iespējams apsēsties lielā smilšu krēslā un nofotografēties.


No 11.jūnija ikviens ir aicināts iepazīties ar skulptūru tapšanas procesu klātienē, vērot katra tēlnieka darbu, uzdot interesējošos jautājumus un izprast kā no 600 tonnām smilšu top mākslas darbs.


Festivāla atklāšana plānota 15. – 16. jūnijā, kad gan mazajiem, gan arī lielajiem apmeklētājiem paredzēta plaša kultūras programma, līdz ar tumsas iestāšanos krāsu un gaismu spēles uz smilšu skulptūrām, kā arī vēl nebijis jaunums Smilšu skulptūru festivāla vēsturē – lielformāta keramikas uguns skulptūras, kas tumsā kvēlos.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas