Jöran Steinhauer publicē singlu “Pāri trīsdesmit”Mūziķis un dziedātājs Jöran Steinhauer publicē savu jauno singlu “Pāri trīsdesmit”. Dziesma “Pāri trīsdesmit” ir Jörana atskats uz dzīvi un atmiņas no viņa pirmā brauciena uz Latviju. Tā, nu jau labi atpazīstamajā dziedātāja sirsnīgajā stilā, ļauj ikvienam ieklausīties sevī - kas ir bijis un kas mūs sagaida priekšā. Katram no mums reiz pienāk mirklis, kad aizdomājamies par vecumu un nereti šīs domas iet roku rokā ar satraukuma sajūtu. Šo dziesmu pilnīgi noteikti sev piemērīt var cilvēki visos vecumos, ne tikai tie, kuriem paliek 30.

Dziesmas sākums un iedvesma meklējama ļoti pozitīvā notikumā - grupas “Prāta Vētra” 30 gadu jubilejā. Pateicoties tieši šai grupai un viņu dalībai Eirovīzijā, Jöran pirmo reizi uzzināja par Latviju. Var pat teikt, ka tas bija sākums ceļam, kas atvedis mūziķi uz mūsu zemi. Tādēļ ir pilnīgi likumsakarīgi, ka dziesmas “Pāri trīsdesmit” pirmatskaņojums ir tieši šobrīd, Eirovīzijas sezonā, kā arī sveicot grupu “Prāta Vētra” viņu trīsdesmitajā dzimšanas dienā.

Dziesmas video, kurš arī tiek publicēts kopā ar dziesmu, tika filmēts pansionātā “Lauciene”, kur Jöran iepazinās ar vietējiem iedzīvotājiem un viņu ikdienu. Paņemot tēmu, par kuru nav tik viegli runāt, un ienesot tajā saujiņas humora un prieku, ir iespējams skatīties uz to ar jaunām acīm. Tieši tas ir tas, uz ko tiecās Jöran šajā video - likt smagai tēmai justies ne tik smagai, un atvērt to diskusijām.

Parasti Jöran cilvēkiem asociējas ar sirsnīgo dziesmu par Latiņu, dalību Eirovīzijā, koncertējot atraktīvajā grupā “ Aarzemnieki”, kā savējais, vai arī tas vācietis, kurš runā latviski. Mazāk zināms fakts, ka pēdējos pāris gadus Jöran veltījis laiku brīvībai izpausties pašam, meklējot savu radošo ceļu muzikālajā pasaulē. Šis meklējumu ceļš bijis veiksmīgs un atvedis līdz viņa pirmajam solo albumam, kas tiks publicēts vēlak šajā gadā. Visas dziesmas tajā skanēs latviešu valodā, atspoguļojot Jorana piedzīvojumus, iespaidus un emocijas par viņa sirdij tuvo zemi - Latviju.

Dziesmu “Pāri trīsdesmit” producēja Gints Purgailis un Jānis Narbuts no studijas “White Wide Production”, Rīgā. Dziesma un video būs pieejami no 21.05.2019 visos galvenajos mūzikas tīklos - iTunes, Spotify, Deezer, YouTube u.c.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas