JRT top Ģirta Ēča iestudējums “Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…”30. oktobrī Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde režisora Ģirta Eča iestudējumam "Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…". Lugas autors ir japāņu rakstnieks Kunio Simidzu.

Iestudējumā satiekas četras aktrises, kuras gatavojas iziešanai uz skatuves, sapņo par neizspēlētām lomām, ķildojas, aprunā cita citu un skaidro attiecības. Kaislība uz teātri dažām no viņām likusi aizkavēties grimētavas telpās arī pēc nāves. Baisās parādības savos dialogos iepin Čehova un Šekspīra rindas, piedzīvotās Otrā pasaules kara traumas un daudzslāņainu pašironiju. Luga mērķtiecīgi izkristalizē aizskatuves dzīves noskaņu, vienlaicīgi nojaucot realitātes un nerealitātes telpas.

“Tā ir ticami neticama, nedaudz absurda un smieklīga pasaule, kurā aktrises cīnās ar saviem dēmoniem – zudušām cerībām, bailēm, greizsirdību, tukšumu, ilgām..,” norāda aktrise Regīna Razuma.

Aktrise Kristīne Krūze piebilst: “Pamosties sapnī, spēlēt ēnu teātri ar savas apziņas driskām. Viss pāriet…”

Režisors Ģirts Ēcis norāda: “Šī izrāde ir kā turpinājums pētījumam par mākslinieka iekšējo pasauli brīdī, kad viņš neatrodas uz skatuves un uz viņu neviens neskatās. Tā ir iespēja ieskatīties telpā, kas slēpta skatītāju acīm. Šī tēma tika aizsākta monoizrādē KONTRABASS ar Gati Gāgu. Abus iestudējumus vieno arī tas, ka tie parāda, kā radoša personība gatavojas iziešanai uz skatuves.”

Izrādes telpu iekārto Ģirts Ēcis, kostīmus veido Liene Rolšteina, savukārt buto dejas kustību konsultante ir Simona Orinska. Lomās: Regīna Razuma, Liena Šmukste, Inga Tropa, Kristīne Krūze vai Inga Alsiņa-Lasmane.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas