Jūras vārtos koncertēs grupa no Lielbritānijas “Kids On Bridges”


Jau ceturto gadu Jūras svētku ieskaņā Ventspils t/n "Jūras vārti" norisināsies mūzikas un mākslas pusnakts pasākums Jūrziņš 4. Aktivitātes notiks četrās zālēs, apvienojot mūzikas, vizuālās mākslas un kino žanrus. Pusnakts īpašie viesi – grupa no Lielbritānijas "Kids On Bridges"."Kids On Bridges" raksturo pozitīvi viegli, elektroniski ritmi un vokāls, kas kopā veido nedaudz dīvainu, bet baudāmu (kaifīgu) mūziku. Grupai raksturīgo roka un sintīpopa stilu sajaukumu nereti pielīdzina "Daft Punk", "New Order" un "Justice" daiļradei, kas, kā atzīst Kids On Bridges mūziķi, arī ir galvenais ietekmes avots. Grupas dibinātājs ir mūziķis Kristians Brags (Christian Bragg).


Kopā ar elektroniskās mūzikas leģendu OMD grupa "Kids On Bridges" pavisam nesen piedalījās kluba "Eric’s" atklāšanā, Liverpūlē, kā arī bija ielūgti kā īpašie viesi vienā no slavenākajiem mūzikas klubiem "Tipitina" Ņūorleānā, ASV. Grupa ar panākumiem ir remiksējusi Gremmy balvu ieguvušo Ledisi singlu "Pieces of Me", savukārt šobrīd tā strādā pie Lenija Kravitza (Lenny Kravitz) dziesmu remiksiem.


Dalību pasākumā arī ir apstiprinājusi Latvijā labi pazīstamā grupa "PeR" un elektroniskās mūzikas projekts "Riga Metro", kā arī radio "Naba" raidījuma "Rasols" dīdžeji Arno un Bombey.


Vēl mūzikas un mākslas pusnakts "Jūrziņš 4" ietvaros rādīs jaunākās filmas no latviešu īsfilmu repertuāra, daudzsološas mākslinieces zīmēs portretus, nama foajē rēgosies Kristīnes Lasmanes āda jeb "Enerģētiskā čaula".


"Enerģētiskā čaula" ir Kristīnes Lasmanes āda jeb izklājums, kas atbilst mākslinieces reāliem izmēriem un kas radīts, lai noskaidrotu, cik daudz vietas aizņem cilvēks izklātā veidā. Čaulu veido visas ķermeni raksturojošas detaļas; daļu no tām (muguru, pakausi un dibenu) palīdzējis izgatavot Kristīnes vīrs. K.Lasmane: "Nebiju domājusi, ka vienu brīdi čaula kļūs par mūsu ģimenes locekli. Jāatzīst, diezgan kaitinošu ģimenes locekli. Pusgatavo darbu žāvējām uz krēsla atzveltnes. Krēslas stundā, ejot cauri istabai, tas šķita nedaudz baiss. Tad čaula dažas dienas padzīvoja vistālākajā istabā, kur ejam visretāk. Pēc tam tā mēnesi dzīvoja Andrejsalā, tad skaitīja automašīnas uz Valdemāra ielas pie Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgā."


Apskatīt "Enerģētisko čaulu" telpiskā veidolā uzskatāma par unikālu iespēju, jo drīzumā māksliniece to plānojusi saplacināt un transformēt divdimensionālā mākslas darbā.


Kino cienītāji varēs noskatīties Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" pašmāju autoru labāko īsfilmu programmu, kurā iekļautas tādas filmas kā "Logs" (mistisks trilleris ar skaistiem meliem), "Gūtenmorgens un trešā acs", kurā varonis dodas psihodēliskā ceļojumā, lai atvērtu trešo aci, un Ilzes Kungas melodramatiski ironiskā filmu "Gaismas zīmes". Vēl tiks izrādītas tādas filmas kā "Aiz žoga un Aptumsums".


Mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentes Anastasija Morozova un Kristiāna Laizāne apmeklētājus dokumentēs zīmētos portretos. Bet spiedogu darbnīcā būs iespēja taisīt mākslu, maisot ar karoti.


Informācija: www.jurasvarti.lv. Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu serviss" tirdzniecības vietās, kā arī bilesuserviss.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas