Juris Kaukulis un Jauno Jāņu orķestris laiž dziesmu no jaunā albumaMūziķis Juris Kaukulis un jaunā folka apvienība "JJO" (Jauno Jāņu orķestris) izdevusi dziesmu "Salti pūta ziemas vēji". Mītiskā kompozīcija ir pirmais vēstnesis no grupas pavasarī gaidāmā albuma, kura atklāšanas koncerts notiks 30. aprīlī mūzikas namā "Daile".

Apvienība "Jauno Jāņu orķestris", kad dzimusi kā grupas "Dzelzs vilks" folkmūzikas atvasinājums, turpina darboties neatkarīgi, nosaukumā lietojot abreviatūru "JJO". Šogad, sekojot agrāk izdotajam albumam "Kālabad" (2013), kas nominēts balvai "Zelta mikrofons", "JJO" gatavo otro studijas albumu, kas iznāks pavasarī, 30. aprīlī.

"Turpinām sakausēt simtgadīgas tautasdziesmas ar cilvēcisku attiecību stāstiem no jauna radītā mūzikā – te skan gan intīmi čuksti, gan mežonīgas dejas," gaidāmo albumu raksturo Juris Kaukulis.

Gaidāmā albuma pirmā vēstneša – dziesmas "Salti pūta ziemas vēji" mūzikas un dainu teksta salikuma autors ir Juris Kaukulis, producents – Aldis Zaļūksnis. Kompozīciju ieskaņojuši un aranžējuši visi "JJO" mūziķi: Juris Kaukulis (balss, ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Kaspars Tobis (sintezatori), Ieva Strode (balss, vijole) un Valērijs Cīrulis (balss, mandolīna), kā arī grupas jaunākais dalībnieks Andris Veinbergs (kontrabass).

Dziesmai "Salti pūta ziemas vēji" tapis arī režisora Ritvara Blukas filmēts video. "Nevar noliegt, ka ne viena vien muzikāla ideja rodas, klaiņojot dzimtās Siguldas puses mežonīgajos pakalnos, tāpēc nav nejauši, ka atsauce uz šo ainavu vizualizēta klipā. Devāmies ziemīgā piedzīvojumā senlejas alās, ceļos un neceļos. Uzsākot ceļu nav zināms, kas tevi gaida, un iznākums var būt necerēts. Tu kādu satiec, un ceļu turpini jau pavisam citāds. Neparedzama ceļa sajūta neatstāja arī rakstot dziesmu," stāsta dziesmas autors.

Biļetes uz "JJO" albuma atklāšanas koncertu no 18. janvāra iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas