Jūrmalas TDK “Vēlreiz” Sanktpēterburgā iegūst Grand Prix


Sanktpēterburgā norisinājās IV Starptautiskais folkloras festivāls - konkurss „Interfolk in Rossia 2013”. Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Vēlreiz” mājās atgriezās ar Grand Prix 1. vietu tautisko deju kolektīvu kategorijā, kā arī žūrijas specbalvu par vislabāko tautas deju apdari un rekomendāciju – ielūgumu uz Eiropas tautas deju čempionātu Bulgārijā 2014. gadā, informēja Jūrmalas Kultūras centra pārstāve Sanija Jurenase.


Kolektīva vadītāji ir Vita Pole un Māris Subačs. M. Subačs stāsta: „Izdzirdot mūsu kolektīva nosaukumu, ka esam ieguvuši Grand Prix sajūtas bija sirreālas. Man pirmajā brīdī likās, ka kaut kas ir sajaukts. Mana iekšējā sajūta bija, ka lielo balvu saņems gruzīnu deju kolektīvs no Sanktpēterburgas ar patiesi labu, izcilu, uz publikas apbrīnu vērstu dejojumu, taču žūrija bija lēmusi savādāk. Man ir patiess prieks, ka piedzīvojām šāda veida uzvaru – tās būs atmiņas, kuras ilgi mājos ikviena dejotāja sirdī. Es ļoti lepojos, mīlu un cienu savus dejotājus! Bez viņiem nebūtu šīs uzvaras. Viņiem liels paldies par to, ka uzticējās, noticēja man, ka būs labi, jo repertuārs nebija viegls.”


Kopumā kolektīvs „Vēlreiz” festivālam bija sagatavojis 10 dejas, finālā tika izdejota Jāņa Ērgļa deja „Meitu māte”. „Pats festivāls – konkurss bija ļoti profesionāli organizēts. Padomāts par katru sīkumu – no tikšanās brīža līdz pat aizbraukšanai - viesnīca, konkurss, mēģinājumi, koncerti, ekskursijas, gidi, pavadošais personāls, orgkomiteja,” stāsta M. Subačs. Festivālā piedalījās 50 ansambļi no visas pasaules. Tika pārstāvētas tādas valstis kā Krievija, Francija, Ķīna, Izraēla, Igaunija, Filipīnas, Indija, Japāna un Latvija. Festivāla notiek jau vairākus gadus un tā galvenais mērķis ir veicināt starptautisku sadraudzību nacionālās kultūras jomā.


Grand Prix ieguvējus Latvijā sagaidīja un sveica Laimes Lāči.


Deju kolektīvs „Vēlreiz” dibināts 2002. gadā, koncertē dažādās Latvijas pilsētās, aktīvi atbalsta pašvaldības kultūras pasākumus. Viens no kulminācijas brīžiem kolektīvam bija dalība „Dejai 60”. „Vēlreiz” ir viesojies tādās valstīs kā Lietuva, Slovākija, Gruzija, Krievija un Ķīna. Piedalījies visos Dziesmu un Deju svētkos kopš dibināšanas.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas