JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts


Ar vērienīgu koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā ceturtdien, 26. aprīlī savu koncertsezonu noslēgs JVLMA simfoniskais orķestris. Šajā sarīkojumā diriģenta Andra Vecumnieka vadībā pirmo reizi Latvijā koncertatskaņojumā izskanēs Reinholda Gliēra Koncerts mežragam ar orķestri un Ferenca Lista "Missa coronationalis" jeb "Kronēšanas mesa", informēja Mūzikas akadēmija.

Koncertā kopā ar orķestri diriģenta Andra Vecumnieka vadībā muzicēs solisti – Miks Bankevics (mežrags), Guntra Kuzmina (soprāns), Zanda Švēde (mecosoprāns), Andrius Bartkus (tenors, Lietuva), Gundars Dziļums (baritons), bet grandiozā kopskaņā apvienosies trīs kori –

Koncerta programmā iekļautais Reinholda Gliēra Koncerts mežragam Mika Bankevica atskaņojumā klausītājiem pilnībā atklās mežraga spēles tehniskās un tembrālās iespējas sākot no lirikas, sapņainības un apgarotības līdz pat virtuozi emocionālai spriedzei un spirgtam žanriskumam, stāsta orķestra pārstāvji.

Savukārt, Ferenca Lista svinīgajā un apjomīgajā "Kronēšanas mesā" būs saklausāms romantiskā skaņuraksta un gregorisko dziedājumu muzikālās izteiksmības organiskā savienība, kas noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju, koncerta programmā gaidāmo ieskicē organizatori.

Koncerta sākums plkst. 18.00.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā, kā arī norises vietā. Biļešu cena 3 lati; pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – 1 lats.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas