Kafejnīcā “Leningrad” uzsākts slēgšanas mēneša festivālsAlternatīvās kultūras kafejnīcā “Leningrad” uzsākts slēgšanas mēneša festivāls, kura laikā tiek piedāvāta intensīva dažādu mūzikas pasākumu programma. Ēkā pie Krišjāņa Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojuma alternatīvā kultūrvieta darbojās astoņus gadus, bet jau šā gada decembrī ar citu nosaukumu turpinās atbalstīt alternatīvo kultūru jaunā lokācijā, kuras atrašanās vieta tiks izziņota drīzumā.

Pirms tam kafejnīca “Leningrad” sešus gadus darbojās arī Kalēju ielā Vecrīgā, kas nozīmē, ka nākamā gada martā tiks atzīmēta kultūrvietas 15 gadu jubileja. Tikmēr vēl šomēnes “Leningrad” būs iespēja izbaudīt kā mūziķu, tā dīdžeju uzstāšanos.

9. novembrī kultūrvietas viesi tiks izklaidēti ar labu džeza mūziku, ko no vinila platēm spēlēs DJ Edgars no Rīgas. 10. novembrī no plkst. 20.00 par autentisku minimālistiskā blūza performanci parūpēsies ģitārists Johnny B’ Beast, bet Lāčplēša dienā pkst. 21.00 uz patriotisku koncertu aicinās folkroka grupa “Symbolic”, vakaru ar kvalitatīvu latviešu mūziku turpinot DJ Uldim Rudakam.

12. novembrī plkst. 21.00 kafejnīcā “Leningrad” atgriezīsies blūza noskaņas, jo uz skatuves kāps leģendārais blūzmenis Jānis Vanadziņš ar savu mūziķu sastāvu “Vanadziņa Trio+”, kura skanējumā īpašs uzsvars likts uz dinamisko dziedātājas Māras vokālu.

15. novembrī plkst. 20.00 “Leningrad” mūzikas programma tiks novirzīta Šveices un Somijas virzienā, jo šo valstu instrumentālo postroku pārstāvēs attiecīgi grupas “hubris.” un “Baulta”, savukārt 16. novembrī plkst. 20.00 ar virtuozu ģitārspēli klausītājus priecēs no Austrālijas uz Latviju atbraukušais Ivars Štubis.

Mūsu valsts dzimšanas dienā plkst. 21.00 ar īpašu programmu kafejnīcā “Leningrad” uzstāsies leģendārā rokgrupa “Rūsa”, vakaru attiecīgās noskaņās paturpinot DJ Kristapam Zvirgzdam, bet 19. novembrī alternatīvajā kultūrvietā uzspēlēs DJ Renāte K.

24. novembrī plkst. 20.00 par vispusīgu rokenrola programmu, kurā iekļauti gan veci, gan jauni starptautiski un pašu hiti, parūpēsies duets “Tapetes”, kura dalībnieki savulaik spēlējuši grupās “The SixTies” un “Keksi”.

Visbeidzot noslēdzošajā nedēļas nogalē 25. novembrī plkst. 21.00 uzstāsies visleģendārākā latviešu pankroka grupa “Inokentijs Mārpls”, bet 26. novembrī plkst. 21.00 – čigāniski panciskais ansamblis “Alum Alu”, vakaru noslēdzot DJ Martin Alex.

“Leningrad” slēgšanas mēneša festivāla programma vēl var tikt papildināta, tādēļ ieteicams sekot līdzi informācijai kafejnīcas mājas lapā leningrad.lv vai tās “Facebook” profilā.

“Esam nogājuši jau gana garu alternatīvās kultūras atbalstīšanas ceļu, bet negrasāmies to pārtraukt,” uzsver viens no kafejnīcas līdzīpašniekiem un kolorītās pankroka grupas “Rīta stienis” dalībnieks Herbe. “Esošās kafejnīcas slēgšana gluži vienkārši nozīmē jaunas pārmaiņas. Savulaik iesākām ar mazu alternatīvo vietu Vecrīgā, tad uztaisījām perestroiku Krišjāņa Valdemāra ielā, bet tagad dosimies atmodas virzienā jaunā vietā, kur balles būs vēl lielākas un trakulīgākas. Tāpat turpināsim savā kafejnīcā piedāvāt iespēju radoši izpausties dažādu kultūras sfēru un žanru pārstāvjiem, kā arī saglabāsim vēsturi skaidrojoša tūrisma objekta statusu.”

Ieeja slēgšanas mēneša festivāla pasākumos būs bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas