Kalnciema kvartālā koncertēs Jozefs van Visems un Andrē VidaŠovakar, 30. jūlijā, uz koncertu Kalnciema kvartālā aicināti Džima Džārmuša fani, lai dzirdētu Jozefa van Wisema mistiskas apvīto performanci. Bet vakara pirmajā daļā uzstāsies ņujorkietis André Vida, kurš dara neticamas lietas ar saksofonu un elektroniku.

Jozef Van Wissem ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kas dzīvo Ņujorkā. Mūziķis ir izlaidis vairāk kā desmit albumus ("It Is All That Is Made "(2009) ,"Ex Patris" (2010),"The Joy That Never Ends" (2011), "Nihil Obstat" (2013) un citus), radot patīkami hipnotisku, melodisku un unikālu mūziku. Jozefs spēlējis vairāk kā 800 solo lautas koncertos dažādās pasaules vietās, tai skaitā prestižajos roka festivālos ATP un Primavera Sound.

2013. gadā Jozef Van Wissem ieguva Kannu kinofestivāla Soundtrack balvu par Jim Jarmusch vampīru filmu "Only Lovers Left Alive". Filmas skaņu celiņš 2014. gadā ieņēma arī augstu vietu mūzikas ierakstu topos. Kopā ar plaši pazīstamo režisoru Jozef van Wissem komponējis albumus "Concerning the Entrance into Eternity" un "The Mystery of Heaven" kā arī šobrīd strādā pie mūzikas pavadījumu izstrādes vairākām mākslas filmām.
Klausoties mākslinieka daiļradi, pārņem sajūta, ka kompozīcijām piemīt mistikas un hipnotiskas tumsas sajūta. Wire Magazine raksturojis vienu no viņa albumiem kā meistardarbu.

Berlīnē dzīvojošais komponists un saksofonists André Vida no Ņujorkas ir plaši uzstājies kā solists un sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem, tai skaitā Cecil Taylor, Anthony Braxton, Kevin Blechdom, Jamie Lidell un citiem. Kopā ar Anri Sala veidojis multimediju instalāciju „Serpentīna” galerijā Londonā , romiešu amfiteātrī Arlesā un Havannas biennāle . Studējis pie viena no 20. gs. ietekmīgākajiem avangarda komponistiem Entonija Brekstona. Mākslinieka darbi no 1995. līdz 2011. gadam tika izlaisti trīs disku kompilācijā. André Vida ir parādījies arī tādos pazīstamos mūzikas izdevumos kā The Wire, TANK, Monopol, un Electronic Beats.

Ieeja pasākumā bez maksas. Darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas