Kalnciema kvartālā notiks Suitu tirgus


22.jūnijā 10.00-16.00 notiks Suitu tirgus, kad Kalnciema kvartālā jau tradicionāli viesosies un dziedās Alsungas Suitu sievas, kā arī ansamblis "Suitu muzikanti".


Būs kurzemnieku īpašie ēdieni, puķes, zāles un vainagu pīšana. Tirdziņā atradīsiet dažnedažādus zemnieku un amatnieku izstrādājumus, pašbrūvētu alu, mājās ceptu maizi, raušus, sierus un daudz citu gardumu svētkiem. Koncerts norisināsies uz brīvdabas skatuves 12.00-15.00.


Jāņos visa daba ir pilnbriedā, tā ir uzziedējusi, sakrājusi dziedinošu spēku un dod mums - mūždien aizņemtajiem cilvēkiem iespēju to izbaudīt. Mūsdienu cilvēks, noskrējies darbos un aizsedzies ar pienākumiem, reizēm aizmirst, cik svarīgi ir nesteidzīgi salasīt pļavā puķes, izpušķot māju un novīt pašam savu vainagu. Tad iedzert alu, ēst pašu sietu sieru un pie ugunskura dziedāt Jāņu dziesmas kopā ar draugiem un tuviniekiem. Tad iet rotaļās un dancot, atrast laiku pasēdēt pirtī un iet peldēties rasā un ... līdz Saule aust. Jāņi arī mūsdienās ir būtiska mūsu identitātes daļa, tāpēc uzturēt Jāņu tradīcijas ir svarīgi. Aicinām kopā atcerēties un izdziedāt Jāņu dziesmas, lai būtu ko dziedāt svētkos savā pulkā.


Suitu tirgus Kalnciema kvartālā izveidojies par tradicionālu un iemīļotu pasākumu, kad rīdzinieki ielīgo Jāņus un uzzina daudz jauna par dabas norisēm un dzīvi ārpus pilsētas robežām.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas