Kalnciema kvartālā stāstīs par Paikspīkas iekarošanu ar elektroauto


Trešdien, 9. oktobrī, pulksten 19:00, Kalnciema kvartālā pazīstamais autosportists un inženieris Andris Dambis dalīsies iespaidos par leģendāro Paikspīkas (Pikes Peak) iekarošanu un elektroauto attīstību. lnteresentiem būs iespēja uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijās, kā arī iepazīties ar vienu no Eiropā populārākajiem ikdienas elektriskajiem pasažieru automobiļiem – Opel Ampera.


Pasaulslavenās sacensības, kuru 20 kilometru garās distances finišs atrodas Paikspīkas kalna virsotnē 4300 m virs jūras līmeņa, šogad norisinājās jau 91. reizi. Lai tur piedalītos, izmantojot motoru sportā pavadīto gadu desmitu laikā uzkrāto pieredzi, Andris Dambis pusgada laikā uzprojektēja jaunu elektriskās piedziņas šosejas automobili - eO PP01. Tā konstrukcijas pamatā bija cauruļu rāmja šasija, bet oglekļa šķiedras virsbūve tika izgatavota Dānijā. Automobiļa visu riteņu elektriskā piedziņa nodrošināja 400 kW jaudu.


Dalība seminārā ir bez maksas. Ierašanās no pulksten 18:30.


Kalnciema kvartāls pēdējo 5 gadu laikā pārliecinoši izveidojies par radošu un aktīvu Pārdaugavas kultūras centru.
Kopš 2008. gada notiek regulāri zemnieku un amatnieku tirdziņi un kultūras pasākumi. Klasiskās un populārās mūzikas koncerti, mākslas izstādes, semināri, preses konferences, publiskas akcijas. Kalnciema kvartāls pārstāv Latviju ar koka apbūves mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu saistītajos pasākumos, uzņem dažādas starptautiskas delegācijas un viesus, iesaistās aktuālos sadarbības projektos.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas