Kanādā demonstrēs dokumentālo filmu par Rīgā dzimušo tēlnieci Veru MuhinuRežisores Ilonas Brūveres filma "Versija Vera" iekļauta Starptautiskā Monreālas dokumentālo filmu festivāla ART FIFA konkursa programmā

Dokumentālā spēle "Versija Vera", kas iekļauta festivāla jubilejas konkursa programmā, veltīta rīdziniecei, tēlniecei Verai Muhinai, kuru filmas epizodēs atveido māksliniece Kristiana Dimitere. Spilgtā, izteikti kinematogrāfiskā ekrāna vēstījuma scenārija autore un režisore ir Ilona Brūvere, stāstot par tēlnieces dzīvi mākslinieces dienasgrāmatas fragmentos. Režisore šai filmā ir arī filmas māksliniece. Melnbaltajos kinooperatores Elīnas Bandēnas filmas kadros veidojas precīza Muhinas dzīves laika noskaņa. Filmas producents ir mākslinieks Artis Rutks. Montāža- Guntis Lēmanis. Izpildproducents- Gints Ozoliņš. Filmu ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu producējusi filmu studija Kinolats.

ART FIFA ir prestižākais filmu festivāls, kas desmit dienu programmā piedāvā pasaulē jaunākos, spilgtākos dokumentālā kino darbus par mākslu un māksliniekiem. Šogad festivāls martā svin savu trīsdesmito dzimšanas dienu. Programmu atlases komisija ik gadu strādā Parīzē, Londonā un Ņujorkā, lai no vairāk kā 900 projektiem izvēlētos filmas festivālam, kura galvenais kvalitātes kritērijs ir īpašs skatījums uz mākslu un mākslinieka pasauli. Monreālas festivālā šopavasar konkursa programmā iekļautas 40 filmas no 17 valstīm. Monreālā skatītāji, žurnālisti un kino profesionāļi kopumā varēs noskatīties 232 filmas, kas producētas 27 valstīs un sniedz ieskatu kultūras un mākslas norisēs pasaulē. Festivālu atbalsta Monreālas Laikmetīgās mākslas muzejs, Kanādas Nacionālā bibliotēka, Mākslinieku, Arhitektu un Kinematogrāfistu savienības, kā arī Gētes institūts Kanādā. Monreālas Starptautiskais dokumentālā kino festivāls ir lielākais pasaulē, kas veltīts filmām par mākslu un māksliniekiem.

Ilona Brūvere ir Rīgas kinostudijas, Hamburger Filmhaus/ Hamburga un Latvijas televīzijas režisore, pazīstama arī kā kultūras žurnāliste un tulkotāja. Šobrīd režisore un žurnāliste ir Rīgas kultūras iestāžu apvienības Mediju un komunikācijas projektu vadītāja RISEBA pasniedzēja Audiovizuālās komunikācijas nodaļā. Šogad Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome atbalstījusi jaunāko autores - režisores pilnmetrāžas dokumentālās spēles "Tapieris" ražošanu. Filma ir aizraujošais komponista, Tango karaļa Oskara Stroka dzīvesstāsts, kas no Daugavpils uz Rīgu, Berlīni, Parīzi, Pekinu un Tokiju aizved skatītāju divdesmitā gadsimta sākuma ekonomiskās krīzes avantūru līkločos un mūziķa skarbajā dzīves romantikā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas