Kaņepes Kultūras centrā krāšņi tiks atzīmēta starptautiskā Sieviešu diena8. martā no plkst. 16:00 – 20:00 Kaņepes Kultūras centrā Skolas ielā 15 ar diskusijām, smieklīgu eseju lasījumiem un filmām tiks atzīmēta Starptautiskā sieviešu diena.

Diskusijā (p)ar sievietēm mākslā piedalīsies mākslinieces Katrīna Gaile, Santa Mičule, rakstniece Ilze Jansone, scenāriste Lote Eglīte, kuras kopā ar diskusijas vadītāju publicisti Lindu Curiku draudzīgā atmosfērā diskutēs par pēdējā laikā aktualizēto jautājumu par sieviešu reprezentāciju un naratīvu esamību vai trūkumu dažādos mākslas žanros.

Lai motivētu sievietes vairāk rakstīt un lasīt par smieklīgām tēmām un, iespējams, uzsākt sieviešu stand-up lasījumu kustību, vakaru turpinās smieklīgu eseju lasījumi par dažādām tēmām - „komplimenti”, „laulību aģentūras”, „šķiršanās”, „aborti” u.c. Lasījumos piedalīsies rakstniece Ieva Melgalve, režisore Elīna Marta Martinsone, žurnāliste Alina Gržibovska, dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, māksliniece Mētra Saberova, publiciste Linda Curika, scenogrāfe Ieva Kauliņa, video māksliniece Alise Zariņa, publiciste Anete Konste un kultūras socioloģe Elīna Kolāte.

Ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības atbalstu 8.marta vakarā apmeklētāji varēs arī noskatīties zviedru režisores Livas Veisbergas dokumentālo filmu par sieviešu tiesībām „The Feminist Initiative”.

Starptautiskās sieviešu dienas programmu papildinās mākslas darbi no Latvijas Mākslas akadēmijas un Sabiedrības integrācijas fonda izstādes „Sievietei būt”, kas LMA ēkā tika izstādīti 2014.gada oktobrī. Izstāde veltīta dzimumu līdztiesības tēmai un faktoriem, kas ietekmē dzimumu lomas mūsdienu sabiedrībā. Izstāde Kaņepes Kultūras centrā būs apskatāma līdz 1. aprīlim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas