Kaņepes kultūras centrā notiks Foruma teātra izrāde „Darbiņā”26. maijā plkst. 19.00 Kaņepes kultūras centrā notiks Foruma teātra izrāde „Darbiņā”, kurā aktieri kopā ar skatītājiem meklēs risinājumus sabiedrībā aktuālai problēmai – pasīvajai agresijai.

Foruma teātris ir interaktīva teātra forma, kuras pamatā ir skatītāju un aktieru sadarbība ar mērķi meklēt risinājumu kādai sabiedrībā nozīmīgai problēmai. Izrādes „Darbiņā” galvenā tēma ir pasīvā agresija - apzināta un maskēta slēptu dusmu paušana. Ar to varam sastapties jebkurā vidē, kur nepieciešama sadarbība – mājās, ģimenē un citur. Pasīvajai agresijai raksturīga solījumu nepildīšana, norunu pārkāpšana, aizvainojumu pilna klusēšana, slēpta atriebība un citas agresijas izpausmes, kas tiek demonstrētas pasīvā formā. Pasīvi agresīvam cilvēkam raksturīgas frāzes „Es neesmu dusmīgs”, „Labi, vienalga”, „Es domāju, ka tu zini”, „Protams, labprāt”, taču šo vārdu nozīme var būt pavisam cita.

Izrādē „Darbiņā” attiecības ar pasīvi agresīviem kolēģiem tiks risinātas darba vidē, kurā kāds it kā nesadzird, kāds it kā pārprot, kāds neizdara solīto ... Kā rīkoties, lai kopā būšana būtu daudz kvalitatīvāka? Nāc uz izrādi un radīsim risinājumus kopā! Foruma teātra izrādei ir divas daļas: pirmā ir iestudējums, kurā tiek atspoguļota kāda problēma, otrajā daļā iestudējums tiek spēlēts vēlreiz un skatītajiem ir iespēja mainīt varoņu rīcību, lai gala iznākums būtu labāks.

Foruma teātris ir viens no Apspiesto teātra veidiem, ko 60. gados Brazīlijā radīja teātra novators un režisors Augusto Boals (1931-2009). Sākotnēji Forum teātris tika izmantots kā nabadzīgo un apspiesto iedzīvotāju izpausmes veids, lai meklētu risinājumus sociālām problēmas. Mūsdienās Foruma teātris ir pazīstams visā pasaulē un tiek izmantots gan kā sociālās iekļaušanas metode, gan kā savdabīga grupu terapija, gan kā aizraujoša izklaide, kas aicina klātesošos aktīvi iesaistīties un līdzdarboties.

Latvijā Foruma teātri ir izmantojušas nevalstiskās organizācijas, strādājot ar ieslodzīto reintegrāciju, vardarbību skolās u.c.. 2010. gadā Ģertrūdes ielas teātrī skatītājiem tika piedāvāta foruma teātra izrāde „Dārzs”, kas bija veltīta pašorganizācijas tēmai.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas