Kannu kinofestivāla uzvar filma “Ziemas miegs”Svētdienas vakarā Kannās noslēdzās ikgadējais kinofestivāls, kurā par galveno balvu sacentās 18 filmas. Festivālā galveno goldalgu - Zelta palmas zaru - ieguva režisora Nūri Biljes Džejlana filma "Ziemas miegs".

Filma "Ziemas miegs" ir stāsts par izbijušu aktieri, kas kopā ar sievu Anatolijā vada viesnīcu. Uzsniegot sniegam, viesnīca kļūst par vienlaikus par drošu patvērumu un vietu, kurā nav iespējams aizbēgt no savām jūtām.

"Grand Prix" balvu saņēma itāļu režisores Alises Rohrvačeres filma "Le meraviglie" ("Brīnums").  Savukārt žūrijas balva tika piešķirta 25 gadus vecā kanādieša Ksavjera Dolāna "Mommy" ("Māmiņa") un franču un šveiciešu režisora Žana Lika Godāra "Adieu au langage" ("Ar dievu valodai")

Par labāko režisoru tika atzīts Benets Millers par biogrāfisko filmu "Foxcatcher" ("Lapsu ķērājs").

Par labāko aktieri tika atzīts brits Timotijs Spalls par titullomu režisora Maika Lī filmā "Mr.Turner" ("Tērnera kungs"), bet labākais aktrises gods tika amerikāniete Džuliana Mūra režisora Deivida Kronenberga Holivudas satīras filmā "Maps to the Stars" ("Kartes uz zvaigznēm") .

Kannu kinofestivāla žūriju šogad bija aktieri Vilems Defo, Gaels Garsia Bernāls, režisore Sofija Kopola un citi. Žūriju vadīja jaunzēlandiešu režisore Džeina Kempione.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas