Karels Marks Šišons būs LNSO galvenais diriģents arī turpmākLatvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), 21. februārī, uz nākamajiem trim gadiem parakstījis līgumu ar galveno diriģentu Karelu Marku Šišonu par sadarbības turpināšanu.

Diriģents iecerējis turpmāk orķestra sezonā katru mēnesi piedāvāt divus nopietnus koncertus.

Karels Marks Šišons ir LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs no 2009.gada septembra.

Diriģents ir apņēmības pilns turpināt iet ar LNSO jau sākto ceļu, paaugstinot orķestra kvalitāti. "Orķestris patlaban ir labā stāvoklī, taču vienmēr var vēl labāk un arī es varu vēl labāk, tādēļ mums ir, kurp tiekties. Orķestris bija pelnījis sasniegt augstu kvalitāti, un tagad es zinu, ka tas ir iespējams, tādēļ esmu gatavs iet līdz galam," žurnālistiem sacīja LNSO galvenais diriģents.

Jau rudenī klausītāji orķestrī redzēs vijolnieci Vinetu Sareiku, kura iejutīsies pirmā koncertmeistara ampluā. Kopumā viņa piedalīsies četros koncertos, bet sezonas noslēgumā orķestra mūziķiem būs iespēja balsot par turpmāku sadarbību ar vijolnieci.

Savukārt Karels Marks Šišons šoruden turpinās popularizēt latviešu mūziku ārvalstīs, iekļaujot latviešu komponistu skaņdarbus koncertprogrammās ar ievērojamiem Rietumeiropas orķestriem.

9.septembrī latviešu komponista Ērika Ešenvalda kompozīcija "Fanfaras" tiks atskaņota Vācu Radio filharmoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertā, ko diriģēs Karels Marks Šišons un ko translēs Vācijas telekompānijas SWR televīzija un radio.

Savukārt komponista Andra Dzenīša skaņdarbs "Postlūdija. Ledus" iekļauts Berlīnes Radio simfoniskā orķestra koncertprogrammā. Koncerts notiks 28.oktobrī Berlīnes filharmonijā Karela Marka Šišona vadībā un tiešraidē tiks translēts telekompāniju ARD, WDR un "Kultur Radio" kanālos.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas