Kariņš: E-svētki nav tādi svētki, ko bērni būtu pelnījušiMinistru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzskata, ka attālinātie dziesmu svētki e-formātā nav nekādi svētki, un bērniem nevajag atņemt šos svētkus, tāpēc – ja šogad tie nevar notikt klātienē, būtu jāpieņem lēmums par to pārcelšanu uz nākamo gadu.

Šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Kariņš norādīja, ka e-svētki nav tādi svētki, ko bērni būtu pelnījuši.

"Es skaidri un skaļi sadzirdu daudzo vecāku viedokli, ka šie e-svētki nav tādi Dziesmu svētki, ko mūsu bērni būtu pelnījuši. Manuprāt, valdībai skaidri būtu jāpieņem lēmums, ka šogad svētki nevarēs notikt, tas atvērtu iespēju nākamgad svētkiem notikt klātienē," sacīja premjers.

Pēc viņa teiktā, valdībai būtu pareizi pieņemt lēmumu maksāt visiem diriģentiem, organizatoriem pilnas algas par to, ka viņi ir centušies uzturēt šo garu, bet, viņaprāt, nevajadzētu atņemt bērniem svētkus, jo tie e-svētki nav Dziesmu svētki.

Kā zināms, šodien, 19. maijā plkst. 10.00 attālināti tiešsaistes platformā Zoom norisināsies Dziesmu un deju svētku padomes sēde.

Dziesmu un deju svētku padomes sēde tiešraidē būs skatāma Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku profilā sociālo mediju vietnē Facebook, Latvijas Nacionālā kultūras centra Facebook profilā un Valsts izglītības un satura centra Facebook profilā.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas