Kariņš: Jāatrod, kā, ievērojot drošības pasākums, var ieiet drošākā sadzīvēEsošajā situācijā Ministru kabinets neplāno neko plaši atvērt un būtiski atvieglot ierobežojumus, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

"Tas ir izaicinājums, jo, ja ejam pārāk strauji, tad gaidāms tas pats, kas notika citās valstīs – saslimstības pieaugums, ko mēs nevēlamies. Jāatrod, kā, ievērojot drošības pasākums, var ieiet drošākā sadzīvē,” sacīja politiķis," sacīja Kariņš.

Pēc premjera sacītā, arī pēc Lieldienām jāturpina attālinātais darbs un arī mācībām skolās jāatjaunojas ļoti pakāpeniski, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas.

"Ja saslimstības rādītāji ļaus, varētu ļaut atsākt darboties mazajiem veikaliem," pieļāva Kariņš.

Premjers norādīja, ka gaidāmās valdības diskusijas par ierobežojumu pārskatīšanu nevajadzētu saukt par to mīkstināšanu, jo patlaban vēl nekas nebeidzas: "Mēs neplānojam neko plaši atvērt vai atslābt. Mums ir jālīdzsvaro cilvēku vajadzības pret to, ka nevēlamies, lai viņi saslimtu. Mēs nevis atceļam, bet pārkārtojam ierobežojumus, padarot tos ilgtspējīgākus."

Savukārt runājot par vakcīnām, pēc viņa sacītā, galvenais uzdevums ir izlietot visas vakcīnas, kas Latvijā pieejamas, tāpēc jārod efektīvs veids, kā dienā savakcinēt tik cilvēku, cik piegādāts vakcinācijas punktiem: "Izskatās, ka lielie centri ir gatavi strādāt. Pēc visa, ko var redzēt, galvenais ir sagaidīt vakcīnas, savlaicīgi tās izplatīt un ar tām vakcinēt iedzīvotājus. Ja process izpildīsies tā, kā solīts, tad pakāpeniski mums ies labāk."

Viņš atgādināja, ka patlaban potēšana norit prioritārā secībā. Taču, ka kādā brīdī vairs nebūs cilvēku no prioritārajām grupām, kas gatavi potēties, tad sistēmai ir jābūt pietiekami elastīgai, lai kādā brīdī atvērtu nākamo vai nākamās prioritārās grupas, jo galvenais ir savakcinēs cilvēku.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas