Kariņš par pedagogu streiku: Es ļoti ceru uz abpusēju izpratniAr šī brīža izaicinājumiem valstī skolotāju streiks nav vajadzīgs, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

"Izprotu, ka pedagogiem varētu būt bažas par daudz ko – par algu situāciju jaunajā finansēšanas modelī, kas notiek ar pāreju uz jauno mācību vielu utt. Bet es arī zinu, ka Muižnieces kundze ir atvērta diskusijām, grib atrast labāko risinājumu, runā ar pedagogiem," sacīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, jāatceras – esam Saeimas noslēguma posmā, budžeta jautājumi, īpaši ilgtermiņa, jāpieņem nākamajai Saeimai, valdībai: "Varam skatīties, iespējams, ir jautājumi, kur valdība var nākt pretī. Bet, ja tie ir budžetu skaroši, tas ir nākamās Saeimas, valdības jautājums."

"Mūsu valstī ar šī brīža izaicinājumiem mums šāds streiks nav vajadzīgs, domājot par mūsu bērniem. Tas atņemtu viņiem izglītības iespējas, pēdējie gadi bērniem ir bijuši ļoti grūti kovida sakarā. Es ļoti ceru uz abpusēju izpratni," izteicās premjers.

Kā zināms, uzturot divas galvenās prasības – par valdības dokumentos solītu un iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu, kā arī par darba slodzes sabalansēšanu ātrāk nekā sešu gadu periodā – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome šonedēļ pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu sākot ar 19. septembri organizēt izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiku.

Lai gan pēc Padomē notikušajām diskusijām ar izglītības ministri Anitu Muižnieci ir radusies zināma cerība par kompromisu iespējamību, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsver: līdzšinējās bēdīgās pieredzes mācīta, pedagogu saime nav gatava paļauties uz mutiskiem solījumiem, tādēļ streiku varēs novērst tikai reāli valdības lēmumi.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas