Kariņš: Pedagogu streiks neko nemainīs – naudas vairāk neradīsiesSkolotāju streiks neko nemainīs – vairāk naudas algām neradīsies, tā šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" izteicās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

"Katru reizi, kad runā par pārmaiņām, pamatā visi, kas ir tieši aktīvi iesaistīt pretojās ar rokām un kājām. [..] Šobrīd manā sapratnē skolotāju arodbiedrības ir nostājušās tajā pozā - nekādas pārmaiņas, tik dodiet vairāk naudas. Viņu pieeja ir mazauglīga," sacīja Kariņš.

Pēc premjera teiktā, ir vairāki varianti, kā iegūt lielāku finansējumu pedagogu algām. Viens ir sakārtot skolu tīklu, bet otrs celt nodokļus, taču to diezin vai atbalstītu pārējā sabiedrība.

"Es esmu pārliecināts, ka mēs to naudu pārkārtosim, tā jau slēpjas šajā 14,7 miljardu budžetā, bet mēs to redzēsim pēc pusgada vai faktiski pēc dažiem mēnešiem. Būs budžeta pozīcijas, kas nepildās, un tad mēs varēsim paņemt no vienas programmas, kur ir paredzēta nauda, kas netiek izmantota, un novirzīt gan veselībai, gan izglītībai," sacīja premjers.

"Ja pedagogi izvēlas iet streikot, es neredzu, kā tas kaut ko izmainīs. Naudas vairāk neradīsies," teica Kariņš.

Visos tikšanās līmeņos LIZDA vadība nemainīgi uzsvēra, ka no pedagogu puses vairs nebūs nekādu atkāpšanos vai kompromisu. Proti, ja līdz 15. martam politikas veidotāji nebūs pieņēmuši konkrētus grozījumus normatīvajos aktos par streika vienošanās prasību izpildi, tad pedagogi būs gatavi iziet protesta gājienā un uzsākt streiku.

“Mēs nepiekritīsim tādiem piedāvājumiem, kas neparedzēs skolēna vidējās izmaksas pieaugumu, jo tas tiešā veidā ietekmē pedagogu darba samaksu,” pauž arodbiedrības vadība. Tādējādi arodbiedrība nemainīgi patur prasību, ka par katru nostrādāto stundu pedagogam pie atalgojuma ir jāpieliek viens eiro. Pretējā gadījumā, ja skolēna vidējās izmaksas netiks pārskatītas, tad vismaz 23 pašvaldībās pedagogiem algu kāpums nenotiks.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas