Kārlis Būmeisters izdod jaunu dziesmu “Kad lieti līs”Pašmāju mūziķis Kārlis Būmeisters un viņa jaunais projekts "Matters" piedāvā klausītājiem jaunu dziesmu "Kad lieti līs", informēja "Mikrofona ieraksti" pārstāvji.

Dziesmas ieraksts tapis Bruknas muižas mūzikas sesiju ietvaros. Grupas dalībnieki, izmantojot pārvietojamās studijas iekārtas, vairākas dienas veica ierakstus Bruknas muižā. Sesijas laikā radīti desmit skaņdarbi, kuri skan dzīvi un akustiski piesātināti.

Skaņdarba ierakstā izmantotas Bruknas muižas gaiteņos atrastās, vairākus simtus gadus vecās ērģeles un flīģelis, turklāt īpašu noskaņu rada Latvijā ražoto augstas kvalitātes bungu Bro Creation skanējums.

​"Mazāk elektrības, vairāk sajūtu" - tā šo dziesmu un visu gaidāmo albumu raksturo pats Kārlis, kurš ir viens no dziesmas autoriem līdzās grupas pianistam Edgaram Znutiņam un dzejniecei Maijai Kalniņai, ar kuras dzeju tapis viss jauno dziesmu cikls.

"Šodien nereti mūzikā ar daudzajiem digitālo iespēju un komerciālo likumu slāņiem dziesmas enerģija un pirmatnējais motīvs tiek nomaskēts. Tā ir sava veida privilēģija atļauties veidot dziesmu bez "pārpulētām" bungu skaņām un modulācijas pēc trešā piedziedājuma. "Vecā skola" jau ilgus gadus ir pazīstama ar tā sauktajiem dzīvajiem ierakstiem. Šoreiz Bruknas muižā šo noslēpumaino dzīvās muzicēšanas sajūtu izmēģinājām arī mēs. Tomēr jāatzīst, ka īpaša nozīme šī ieraksta fināla, jeb tā saucamā “master” apstrādē bija nozares speciālistam Matam L Lindorfam no Zviedrijas kompānijas Cuttingroom” - skaidro Kārlis.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas