Karlovi Varu festivālā – Paula Ķestera topošās filmas projektsRežisors Pauls Ķesteris un scenārists Gatis Mūrnieks ar topošās krimināldrāmas projektu “Spridzinātājs” piedalās 55. Karlovi Varu starptautiskā kinofestivāla industrijas programmā „Eastern Promises”.

Šonedēļ sākas 55. Starptautiskā Karlovi Varu kinofestivāla industrijas programma, kuras sadaļā Eastern Promises izvēlēts arī jaunā režisora Paula Ķestera un scenārija autora Gata Mūrnieka topošās pilnmetrāžas krimināldrāmas projekts Spridzinātājs, kas piedalās industrijas programmas sekcijā Works in Development – Feature Launch. Sadarbībā ar Centrāleiropas Midpoint Filmu institūtu Eiropas filmu producentiem un izplatītājiem šajā programmā tiek prezentētas deviņas jaunu spēlfilmu projektu idejas no dažādām Eiropas valstīm, tai skaitā no Latvijas, Izraēlas, Lietuvas, Itālijas, Igaunijas, Čehijas, Melnkalnes un Horvātijas.

Filma Spridzinātājs ir balstīta 1997. gada vasaras notikumos, kad nacionālistiskas organizācijas dalībnieki neveiksmīgi mēģināja uzspridzināt Uzvaras pieminekli Rīgā un bojā gāja divi tās dalībnieki. Filmas scenārijs ir autoru interpretācija par spridzināšanas dalībniekiem un iesaistītajiem, arī par sekām, ko tik radikāla rīcība var atstāt uz ģimenes locekļiem un viņu tālāko dzīvi.

Pagājušā gada decembrī Spridzinātāja radošā komanda izturēja konkursu un ieguva iespēju sešus mēnešus pilnveidot savu projektu starptautiski atzītu ekspertu pārraudzībā Midpoint institūta scenāriju attīstīšanas programmas ietvaros.

Karlovi Varu kinofestivāla industrijas sadaļa ir viens no svarīgākajiem forumiem Eiropā, tas notiek paralēli festivāla filmu programmai un ir laba iespēja pievērst uzmanību jaunajiem autoriem un Eiropā topošajiem kinostāstiem..Šogad sesija notiek gan attālināti, gan klātienē, ar topošo filmas projektu tajā iepazīstinās filmas režisors un scenārists Pauls Ķesteris, scenārija autors Gatis Mūrnieks un filmas producente Inese Boka-Grūbe.

Projekts iecerēts kā trīs valstu kopražojums, jau šobrīd filmas Spridzinātājs projekta attīstīšanu atbalsta fonds Creative Europe Media, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nacionālais Kino centrs. Filma top sadarbībā starp Latvijas filmu studijām Film Office Latvia un Mistrus Media.

Režisoram Paulam Ķesterim šī būs pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. 2021. gadā tapa režisora dokumentālā īsfilma Pārceltuve (LTV programmā Latvijas kods), bet spēles īsfilma Dīva tika apbalvota 2021. gada Starptautiskajā Maskavas īsfilmu festivālā Moscow Shorts. Pauls Ķesteris absolvējis Tallinas universitātes Filmu un mediju skolu un Latvijas Kultūras Akadēmiju, bijis Berlīnes starptautiskā kinofestivāla sadaļas Talent Campus dalībnieks.

Scenārija autoram Gatim Mūrniekam šī ir kino debija. Līdz šim viņš strādājis reklāmas aģentūrā Maskavā, kur daudzkārt apbalvots par scenāriju rakstīšanu un filmēšanu. 2017. gadā Gata Mūrnieka radīto kampaņu aviokompānijai S7 Airlines atzina par labāko Krievijā, bet šāgada martā Francijā uzņemtā F1 reklāma Renault Tribute To Alpine nominēta četrās kategorijās festival Berlin Commercial.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas