Karstā laikā cilvēki veldzējas peldot, dzerot aukstu ūdeni un baudot aluLatvijas lielākā alus darītava Aldaris veikusi aptauju, kurā noskaidrots, ka karstajā laikā cilvēkiem kopumā vislabāk palīdz atveldzēties peldēšanās vai auksta duša un slāpes veldzē auksts ūdens vai glāze vēsa alus.

Atbildot uz jautājumu „Kas tev palīdz veldzēties karstā vasaras dienā?”, 35% atbildēja, ka tā ir peldēšanās vai auksta duša. Savukārt 24% atzina, ka karstumu palīdz pārvarēt vēsa ūdens dzeršana. 21% atbildēja, ka veldzēties vislabāk palīdz vēss alus.

Aldara veiktā aptauja rāda, ka peldēšanos vai aukstu dušu visbiežāk kā līdzekli pret karstumu izmanto sievietes – 41%. Kā otro populārāko līdzekli tās min ūdens dzeršanu, bet vienlīdz daudz – auksta alus baudīšanu un saldējuma ēšanu.

Vīriešiem daudz populārāks veldzēšanās veids ir auksts alus – 40%. Otrajā vietā ir peldēšanās vai auksta duša (24%), bet trešajā vietā – ūdens (17%).

Kopumā tikai vienā vecumā grupā peldēšanās vai auksta duša nav populārākais veldzēšanās līdzekli. Proti, vecuma grupā virs 50 gadiem vispopulārākais veids, kā veldzēties, ir auksta ūdens dzeršana (39%), kam seko peldēšanās un auksts alus.

Aptauja tika veikta sadarbībā ar draugiem.lv, un tajā piedalījās vairāk nekā 58 000 respondentu, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas