Kārtējā protesta akcijā prasa apturēt RPIVA likvidācijas procesuOtrdien, 28. februārī, vairāki simti cilvēku iepretim Ministru kabinetam prasīja apturēt Rīga Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesu, kā arī aicināja no amata atkāpties izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (Vienotība).

Iepretim valdības ēkai pulcējās RPIVA studenti, mācībspēki un vadība, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji.

Kā žurnālistiem atklāja RPIVA rektore Daina Voita, izvērtējot akadēmijas likvidēšanas procesu, esot skaidrs, ka notiek "labas pārvaldības principu pārkāpšana augstākajā mērā". Voita pārmet Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) lēmumu pieņemšanu "aiz muguras", vienlaikus norādot uz to, ka jāsaprot, kas atbildēs par šādu lēmumu, kad "Šadurskis vairs nebūs ministrs".

Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija līdz šim brīdim nav izrādījusi interesi par konstruktīvu dialogu ar RPIVA darbiniekiem un studentiem, kaut arī RPIVA mutiski un rakstiski vienmēr paudusi gatavību sadarboties un aicināja ministriju uzsākt diskusiju, pēdējās dienās tomēr parādoties, ka Šadurskis gatavs iet uz sarunu. "Ja nebūs diskusiju, tad pieprasīsim demisiju," brīdina Voita.

Protestā piedalījās arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), kas nosoda Izglītības un zinātnes ministriju par sasteigto, nedemokrātisko, ciniski virzīto RPIVA likvidācijas procesu. LIZDA norāda, ka šāda IZM iecerētā reforma pārkāpj normatīvo aktus. Vienlaikus LIZDA uzsver, ka iestājas par pārdomātām, izsvērtām un ar visām iesaistītajām pusēm izdiskutētām reformām augstākajā izglītībā, kas ir ar skaidru mērķi un vīziju par augstākās izglītības politikas sasaisti ar valsts ilgtermiņa attīstību.

Atbalstu augstskolai pauduši arī Latvijas Studentu apvienība, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Augstākās izglītības padome un citas institūcijas. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns pauž uzskatu, ka augstskolas reorganizācija, kas neesot nopietni diskutēta, analizēta, vērtēta kopā ar partneriem, nav virzāma uz priekšu, bet, tieši pretēji - ir pārtraucama.

Arī Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova uzsver, ka LSA ieskatā augstākās izglītības sektorā ir nepieciešamas izmaiņas, bet tām ir jābūt saskaņotām un pārdomātām.

Šī ir jau trešā protesta akcija, kuru rīko RPIVA studentu parlaments ar cerību, ka valdība ieklausīsies studentos un pierādīs, ka izglītības turpmākā nākotne rūp arī viņiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas