Keiptaunas viesi iepazīsies ar “TJN Annas 2″

No 28. aprīļa līdz 1. maijam pieredzes apmaiņas vizītē Rīgā viesosies interešu izglītības pedagogu un koordinatoru delegācija no Dienvidāfrikas Republikas. Astoņi Eimijas Bīlas fonda pārstāvji no tālās Keiptaunas piedalīsies atklātajās nodarbībās Tehniskās jaunrades namā “Annas 2″, kā arī būs sastopami Mencendorfa namā, Stikla studijas darbu izstādes “Tuvais un tālais” noslēguma pasākumā.

DĀR viesu vizītes mērķis ir iepazīties ar TJN „Annas 2” ilgtermiņā izstrādātajām pedagoģiskajām pieejām, metodiskajiem materiāliem, tādējādi, pārņemot Latvijas pieredzi, attīstot Keiptaunas skolēnu tehniskās un profesionālās prasmes. Eimijas Bīlas fonda (Amy Biehl Foundation) misija ir dot iespējas izaugsmei Keiptaunas nabadzīgo rajonu bērniem un jauniešiem, reizē atņemot augsni potenciālajai noziedzībai, narkotiku biznesam un ilgstošam bezdarbam. E.Bīlas fonds darbojas piecās skolās, pēcstundu nodarbībās iesaistot ap 2000 audzēkņu.

Vizītes laikā Dienvidāfrikas pedagogi viesosies arī Rīgas Domē, BJIC „Laimīte”, tiksies arī ar Valsts Izglītības satura centra direktori Agru Bērziņu, apskatīs Vecrīgu, dosies izbraukumā uz Ķemeru nacionālo parku un Rundāles pili, kā arī līdzi jutīs 1. maija Ielu stafešu skrējiena dalībniekiem un apmeklēs ērģeļmūzikas koncertu Rīgas Domā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespējas tikties ar afrikāņiem 29. aprīlī 18.30 Mencendorfa namā un 30. aprīlī 12.00 – 14.00 TJN “Annas 2″ s un Spoguļzālē.

TJN “Annas 2″ Stikla studijas audzēkņu darbu izstādes “Tuvais un tālais” noslēguma pasākumā plānota tikšanās ar VISC interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktori Andru Bērziņu, Rīgas Domes IKSD pārstāvjiem, Stikla studijas audzēkņiem un vecākiem, un E. Bīlas fonda pārstāvjiem. Par izstādi: http://www.tjn.lv/2012/03/30/1134/

30. aprīlī pl. 12.00 – 13.00 TJN “Annas 2″ telpās iepazīšanās ar nama darbnīcām, atklātās nodarības keramikā, papīra un tekstildizainā, foto un medicīnā. Pl. 13.00 – neformāla tikšanās ar presi Spoguļu zālē.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas