Kinofestivāls “Spektrs” piedāvās savu līdz šim izcilāko programmuNo 7. līdz 13. novembrim jau sesto reizi norisināsies kinofestivāls “Spektrs” un piedāvās līdz šim spēcīgāko programmu!

Latvijas rudens kinofestivālu birumā īpaši izceļas kinoprojekta “Spektrs” organizētais tāda paša nosaukuma kinofestivāls. Pagaidām (bet tikai pagaidām) bez žūrijas un balvām, bet ar demokrātisku un ļoti, ļoti entuziastisku pieeju kino — festivālā ierasti ir tikai 8-12 filmas, un katra no tām ir skatītāju uzmanības vērta! “Spektrs” zināms ar tradicionāli gaidītāko un pārsteidzošāko filmu pirmizrādēm, kā arī īpašiem un kinomīļu iecienītiem pasākumiem — Holivudas un pašmāju filmu prezentācijām, izglītojošām lekcijām un dažādiem pārsteigumiem!

Šoruden festivāls norisināsies jau sesto reizi un piedāvās savu līdz šim izcilāko programmu — lielisku filmu koncentrācijas ziņā nu pietuvojoties spilgtākajiem ārvalstu analogiem. Festivāla seja šoreiz ir talantīgā aktrise un pieckārtējā “Oscar” balvas nominante Eimija Adamsa — viņas filma “Atnācēji” (“Arrival”), kuru jau tagad dēvē par šī gada “Interstellar”, talantīgā kanādieša Denī Vilnēva (“Ienaidnieks”/”Enemy”, “Gūstekņi”/”Prisoners”) režijā atklās festivālu, bet to noslēgs dizainera un režisora Toma Forda intriģējošais un ļoti gaidītais darbs “Nakts dzīvnieki” (“Nocturnal Animals”), kur Eimijas partneris būs Džeiks Džilenhols.

Esiet gatavi arī ekscentriskajai komēdijai “Hunt for the Wilderpeople” (no filmas “Kas notiek krēslā”/”What We Do in the Shadows” režisora Taika Vaititi), katastrofu filmai “Vilnis” (“Bølgen”) un skarbajam mūsdienu vesternam “Hell or High Water”. Kā īpašs gardums kino baudītājiem — kulta režisora Vernera Hercoga svaigākais dokumentālais darbs “Lo and Behold, Reveries of the Connected World”, kurā Hercogs pamatīgi sados sutu atkarīgajiem no mūsdienu tehnoloģijām, viedtālruņiem un virtuālās vides (neaizmirstot arī par pokemonu ķērājiem)!

Festivāla apmeklētājus gaida daudzpusīga, intriģējoša un aizraujoša kino programma no visas pasaules – šogad festivālā būs redzamas filmas no Norvēģijas, Lielbritānijas, Kanādas, Francijas un pat Jaunzēlandes! Lielākā daļa filmu festivālā piedzīvos savu Latvijas pirmizrādi.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas