Kinoteātrī “Splendid Palace” notiks “Vakars Everestā”Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 19:30 uzauj alpīnistu apavus un bruņojies ar ledus cirtni, jo kinoteātrī “Splendid Palace” notiks “Vakars Everestā”. Pāris stundās skatītājs nokļūs vietā, kur kāju uzdrošinās spert drosmīgie un pārgalvīgie, proti, Everestā, lai izaicinātu dabu un savu fizisko un mentālo rūdījumu.

“Vakars Everestā” gaitā interesenti varēs iepazīties ar kalnā kāpēju ekipējumu un iejusties alpīnista ādā, uzvelkot to.

Vakarā būs iespēja dzirdēt profesionālu virsotņu iekarotāju - Irīnas Odziņas un Voldemāra Sprūža - vieslekciju “Kā izdzīvot 8 km augstumā”, kurā tiks lauzti romantizētie priekšstati par alpīnismu. Kā vakara kulminācija - augstākā virsotne, tiks piedāvāta Baltazara Kormakura režisētā eksistenciālā drāma “Everests”*, kas pirmizrādi piedzīvojusi Venēcijā kā kinofestivāla atklāšanas filma. “Everests” pulcē lielisku aktieru komandu: Džeisonu Klārku, Džošu Brolinu, Džeiku Gilenholu, Keiru Naitliju u.c.

Filmas pamatā - patiesi notikumi. 1996. gada 10. maijā Himalaju kalnos divas alpīnistu ekspedīcijas uzsāk pēdējo posmu ceļā uz Everesta smaili. Viņiem ceļā stājas viena no spēcīgākajām vētrām cilvēces vēsturē. Dabas neaprakstāmais pretspēks kļūs par izaicinājumu viņu vienotībai un par lielāko pārbaudījumu viņu drosmei, gribasspēkam un fiziskajai izturībai.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas