Kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Sīmaņa spēlfilmas “Pelnu sanatorija” pirmizrādeRežisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas "Pelnu sanatorija" pirmizrāde, kas paredzēta 21.janvārī, notiks kinoteātrī "Splendid Palace". Filmas pirmizrāde norisināsies kinoteātra lielajā zālē plkst.19.

"Pelnu sanatorija" ir Sīmaņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. Viņš kopā ar Tabitu Rudzāti radījis arī filmas scenāriju.

Filmas sižets balstīts vēsturiskos notikumos Pirmā pasaules kara beigās, kad 1917.gadā Kurzemē kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji.

Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību.

Galveno lomu – vācu kara ķirurgu – filmā spēlē vācu teātra un kino zvaigzne Ulrihs Matess. Vācijā aktieris tiek ierindots nozīmīgāko teātra aktieru pirmajā pieciniekā, šogad viņš saņēmis galveno vācu kino un televīzijas balvu "Die Goldene Kamera" kā labākais aktieris. Pārējās lomās filmā spēlē Pēteris Liepiņš, Leonīds Lencs, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs un citi.

Kara ainas tika filmētas Ziemassvētku kauju muzejā Tīreļpurvā, tā ierakumos Pirmā Pasaules kara dalībnieku lomā iejutās liels skaits brīvprātīgo.

Filmas producents Roberts Vinovskis norāda, ka, lai arī tās uzņemšana tika uzsākta pirms diviem gadiem, kinolentes tematika - karš, traumas, bailes no svešā, vardarbība un pāri visam – cilvēcības saglabāšana – ir aktuāla arī šobrīd.

Filmas režisors Sīmanis veidojis vairākas starptautiski novērtētas dokumentālās filmas - "Pasaules skaņa" (2010), "Escaping Riga" (2014) un "Valkyrie Limited" (2009). Viņš arī pazīstams kino teorētiķis, mākslas zinātņu doktors un docents Latvijas Kultūras akadēmijā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas