Ķīpsalā top „Gaismas pils” Ziemassvētku noskaņās

Lai arī daba ar baltu sniega segu šogad mūs vēl nelutina, jau šajā nedēļas nogalē Rīgas Ziemassvētku koncerta „Ziemassvētku zvaigznes” klausītājus priecēs ne tikai iemīļoti solisti, populāra klasiskā mūzika un Ziemassvētku dziesmas, bet arī sniegota dabas ainava, kas pēc scenogrāfa Artūra Arņa ieceres būs jaušama uz skatuves Ķīpsalā. Turklāt skatuves scenogrāfijas aprises nedaudz atgādina topošo „Gaismas pili”.

Par koncerta dalībnieku tērpiem rūpējas jaunā un talantīgā modes māksliniece Sabīne Groza, kas ar tērpiem palīdz radīt asociācijas atbilstoši koncerta iecerei un scenogrāfijai, ietērpjot māksliniekus gan siltos, krāsainos adījumos, gan greznos vakartērpos.

Arī koncerta dalībnieki – solisti Marts Kristiāns Kalniņš, Annija Putniņa un Ingus Pētersons, kā arī aktieris Juris Žagars, vokālā grupa “Framest” un citi koncerta dalībnieki mēģinājumos jau iejutušies Ziemassvētku koncerta noskaņās.

Juris Žagars: „Vienmēr piedaloties kādā Ziemassvētku koncertā, man liekas, ka svētki tiek pastiepti nedaudz garāki. Tā sajūta paliek ilgāk. Tas ir kā bērnībā, kad tā negribējās, lai Ziemassvētki beidzās. Ziemassvētku koncerta publika arī ir uz pavisam cita emocionālā viļņa, kā parastos koncertos un tu saņem tik daudz pozitīvu emociju esot uz skatuves. Turklāt šis koncerts solās būt tik īpašs ar tik labu orķestri, solistiem un galvenais ar tik skaistu stāstu kā „Sudraba slidas” .

Kā zināms, 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē notiks lielais Rīgas Ziemassvētku koncerts “Ziemassvētku zvaigznes” ar Marta Kristiāna Kalniņa, Annijas Putniņas, Inga Pētersona, Jura Žagara, vokālā grupa “Framest, koru “Sonore” un “Austrums”, kā arī orķestra “Rīga” piedalīšanos. Koncerta diriģents – Mārtiņš Ozoliņš.

Koncertā skanēs Džoakino Rosīni dzirkstošā uvertīra operai Vilhelms Tells, klasiskās mūzikas pērles – Dž. Kačīni Ave Maria, C.Franka Panis angelicus, G.Hendeļa Alleluja, populārās Ziemassvētku melodijas – We Wish You a Merry Christmas, Let it Snow, White Christmas, kā arī Ainara Virgas dziesma Eglīte un citas.

Teicēja lomā iejutīsies iemīļotais aktieris Juris Žagars. Programmas 1. daļā viņš pavadīs klausītājus sajūtu ceļojumā uz 19. gs. Holandi pie jaukās holandiešu meitenes Grēteles un viņas krietnā brāļa Hansa no sirsnīgā Mērijas Meipsas-Dodžas stāsta “Sudraba slidas”. Savukārt 2. daļā – kopīgi svinēsim Ziemas saulgriežus mūsdienu Rīgā.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis, savukārt kustību režiju veidos pazīstamais teātra un mūziklu horeogrāfs Alberts Kivlenieks. Tērpu māksliniece – Sabīne Groza.

Koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 17.00 un 26. decembrī plkst. 13.00.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas