Klaviermūzikas autorvakars Ventspilī jau šo sestdien21. martā plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms pianistu Popijas Ekroidas (Poppy Ackroyd) un Bruno Bavotas (Bruno Bavota) autormūzikas koncerts.

Uz Jaunās zāles skatuves sestdienas vakarā pirmo reizi kāps komponiste un izpildītājmāksliniece no Londonas Popija Ekroida. Edinburgas universitātē apguvusi gan vijoles, gan klavieru spēli, Popija koncertā Ventspilī muzicēs uz abiem šiem instrumentiem. Savas autorkompozīcijas jo savdabīgākas māksliniece iekrāso ar dažādām elektroniskajām ierīcēm, bet koncertuzstāšanās kļūst par audiovizuālu piedzīvojumu – tās pavada Popijas pašas kontrolētas videoprojekcijas.

2012. gadā cienījamās vācu mūzikas ierakstu izdevniecības “Denovali Records” izdotais Popijas Ekroidas debijas albums “Escapement” pārsteidza ar savu delikāti savērpto, bet reizē ārkārtīgi atmosfērisko un skaisto klavieru un vijoles radīto mūziku. Minētās vidoeprojekcijas, kas pavada pēdējos P. Ekroidas koncertus viņa radījusi kopā ar vizuālās mākslas pārstāvi Lumen. Pirms mākslinieces otrā solo albuma “Feathers” izdošanas pagājušā gada nogalē šis video materiāls, pateicoties lielajam publikas pieprasījumam, dienasgaismu ieraudzījis arī DVD formātā.
Koncertu Ventspilī ievadīs pianists un komponists Bruno Bavota no Neapoles Itālijā. Bruno atzīst, ka mūziku pa īstam iemīlējis vēlu – aptuveni 20 gadu vecumā. Lai arī līdz tam tā allaž bijusi viņa sabiedrotā, tikai tad, kad Bruno kādudien uzgājis brāļa – kreiļa, gadiem nespēlēto akustisko ģitāru, viņš sapratis, ka mūzika ir viņa glābiņš un aicinājums. “Personības papildinājums”, kā viņš apgalvo pats.

Starp atmiņā paliekošākajiem koncertiem, ko Bruno Bavota sniedzis līdz šim, noteikti saucami koncerti Londonas Karaliskajā Albertholā (Royal Albert Hall), festivālā “Iceland Airwaves”, “FINOMI” Maskavā un daudzi citi. Vien dažas dienas pēc uzstāšanās Ventspilī Bruno Bavota dosies savā pirmajā koncertturnejā uz Japānu. Koncertā Ventspilī viņš publikai sola kādu pārsteigumu, kurš pagaidām paturams noslēpumā. Mūziķis vien bilst, ka tas saistīts ar kādu jaunu skaņdarbu no drīzumā gaidāmā albuma un tā tapšanas apstākļiem.

Abu mūziķu koncerts Ventspilī būs pirmais un pagaidām vienīgais koncerts Baltijas valstīs. Biļetes uz to nopērkamas t/n “Jūras vārti” kasē, kā arī visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena šobrīd – € 8.50.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas