Koklētāju ansambļi muzicēs pavasara saulgriežu noskaņāsPiektdien, 22. martā, plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē norisināsies saulgriežu laikam veltīts kokļu mūzikas koncerts “Pavasara vakarā” ar Latvijas koklētāju ansambļu piedalīšanos. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Latviešu tautasdziesmu apdares un pašmāju komponistu skaņdarbi koklētāju ansambļu izpildījumā koncertā mīsies ar Jūrmalas Kultūras centra folkloras kopas “Mare” sarūpētiem stāstiem par latviešu Lieldienu svinēšanas tradīcijām un ticējumiem. Skanējumu bagātinās flautiste Ilze Lappuķe un sitaminstrumentālists Mariss Matiass Ojala.

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi no Olaines Mūzikas un mākslas skolas, Engures Mākslas un mūzikas skolas, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, Jūrmalas Kultūras centra, Kolkas Tautas nama, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, Tukuma Mūzikas skolas, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, kā arī Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Tautas mūzikas kapela “Zelta stīdziņas”. Koncerta diriģentes – Ilze Žvarte un Kristīne Dmitrijeva. Pasākumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Jūrmalas Mūzikas vidusskolu.

Kokļu mūzikas koncertu cikls “Pavasara vakarā” turpināsies aprīlī. LNKC rīkoto pasākumu mērķis ir atskatīties uz aizvadītajiem Dziesmu un Deju svētkiem un iezīmēt pirmos soļus kokļu mūzikas repertuāra plānošanai nākamajiem Svētkiem. Koklētāju ansambļi pulcēsies Ropažu novada kultūras centrā “Ulbrokas Pērle” 13. aprīlī, Mežaparka estrādes Kokaru zālē 14. aprīlī un Valmieras Kultūras centrā 19. aprīlī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas