Kokļu diena Pēteros Brīvdabas muzejā2019. gada 29. jūnijā no plkst.11.00 līdz plkst.17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk kā 100 koklētāji no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēgumu „Kokļu dienu Pēteros”. Kokļu mūzika skanēs visā Brīvdabas muzeja teritorijā.

Atšķirībā no Jāņa, Pēterim tikusi tikai diena (vismaz līdz mūsu dienām nav nonākušas norādes par Pētera vai Pērkona nakti). Taču uguns kurināšana, ciemos iešana un aplīgošana abiem ir līdzīga. Pēterim ir sava Pētersieva un savi Pēterbērni. Par tādiem kļūs arī koklētāji no Rīgas ansambļiem „Kārta”, „Cantata”, „Raksti”, „Teiksma”, „Zeltskariņi”, „Pūt vējiņi” un ansambļiem no Madonas „Rasa”, Olaines „Dzirksts”, Baldones „Dzītari”, Vecumniekiem „Skandīne”, Ulbrokas „Tīne”, Saulkrastiem „Saule”, Ādažiem „Ādažu stīgas”, Jelgavas „Zelta stīdziņas”, kā arī no Aizkraukles, Jūrmalas un Kolkas. Koncerta mākslinieciskās vadītājas – Anda Eglīte un Kristīne Dmitrijeva.

Kristīne Dmitrijeva uzsver: „Muzejā esam atradušas brīnišķīgas akustiskās skatuves novadu sētās, pagalmos, baznīcās. Tā ir īsta dabas koncertzāle, kur kokļu skaņas sabalsosies ar putnu balsīm un koku šalkoņu.”

Anda Eglīte stāsta: „29.jūnijā, Pēterdienā, svinam vasaras ziedēšanas pilnbriedu - košāko brīdi dabā. Pēc sentēvu tradīcijām šajā dienā nedrīkstot strādāt, toties var “ieskatīties” un “cerēties”, vērot laiku un dabu un gatavoties ražas novākšanai. Savā ziņā arī Latvijas koklētāju ansambļiem – mūziķiem, kolektīvu vadītājiem šis ir pilnbrieda laiks - mācību gada beigas , koncertsezonas izskaņa. Koklētāji Brīvdabas muzejā ir muzicējuši vienmēr un tie ir koncerti ar pievienoto vērtību – senā latviskā vide, dzīvā skaņa, kas ļauj iedomāties, kā tas bija tajos laikos, vai vienkārši ļauties mūzikas vilinājumam. Klausītājiem piedāvāsim līdz pusstundai garas muzikāli daudzveidīgas kokļu mūzikas programmas ansambļu un solistu sniegumā.”

Apmeklējums ar Brīvdabas muzeja ieejas biļetēm, Pēteriem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu) bez maksas. Kokļu dienu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas