Koncertā “Dzimuši Rīgā” klausītājus priecēs izcilākās latviešu zvaigznes6.jūlijā notiks grandiozs koncerts ar nosaukumu "Dzimuši Rīgā", kurā piedalīsies izcilākās latviešu zvaigznes.

Kā norāda nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle, tad likās tikai saprotami, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir jāizceļ mūsu izcilie mūziķi. Tāpat viņa piebilst, ka tas bijis liels izaicinājums saaicināt kopā visas izcilākas latviešu zvaigznes uz vienas skatuve, jo tiem, kas strādā ārpus Latvijas, katram ir savi plāni.

Čivle teic, ka koncerta mērķis ir radīt unikālu un neatkārtojamu muzikālo pieredzi, kuru parādīt gan Rīga, gan iepazīstināt pasauli ar to. Koncertu, kuru pārraidīs franču un vācu kultūras kanāls "ARTE" tiks piedāvāts arī EBU un citu Eiropas valstu sabiedriskajām televīzijām.

Koncertā "Dzimuši Rīgā" piedalīsies izcilie instrumentālisti Miša Maiskis, Ksenija Sidorova, Raimonds Pauls un Laima Jansone, lieliskie dziedātāji Egils Siliņš, Aleksandrs Antoņenko, Inese Galante, Maija Kovaļevska.

Koncerta programmā skanēs klasiķi Verdi un Pučīni, latviešu komponisti Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds u.c. Izskanēs tādi skaņdarbi kā E. Dārziņa „Melanholiskais valsis”, Artura Maskata „Tango”, Georga Pelēča skaņdarbs „Plaukstošais jasmīns”, kuru kopā ar „Kremerata Baltica” atskaņos desmitgadīgais brīnumbērns – vijolnieks Daniils Bulajevs.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas