Koncertzālē “Latvija” autormūziku izpildīs Vladislavs NastavševsŠī gada pirmajā laikmetīgās autormūzikas cikla “Ma” koncertā, kas notiks jau šosestdien, 15. janvārī, koncertzālē “Latvija” viesosies režisors, dziesmu autors un izpildītājs Vladislavs Nastavševs.

“Bieži dziesmas kļūst par sava veida emocionālām skicēm manām turpmākajām izrādēm. Tādas kā akvareļu skices,” atklāj Vladislavs Nastavševs, kurš Latvijas publikai pazīstams ne vien kā spilgts, bezkompromisa režisors, bet arī kā komponists, kurš savas dziesmas izpilda pats.

Ventspils koncertā skanēs dziesmas ar Mihaila Kuzmina un Semjona Haņina dzeju, mūzika no režisora veidotajiem iestudējumiem un citi autordarbi.

Vladislavs Nastavševs dzimis Rīgā. Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kur mācījās vijoles un klavierspēli. Apmeklējis privātstundas pie teātra pedagoģes Lidijas Stiebras. Aktiermākslu studējis Sanktpēterburgas Valsts Teātra institūta aktiermeistarības nodaļā režisora Ļeva Dodina vadībā. Režiju apguvis Londonā Teātra mākslas augstskolā.

Nastavševa izrādēm, kas nereti mēdz būt izteikti provokatīvas, raksturīga estētiski izsmalcināta, bet nežēlīga poētika, kas aktieriem liek balansēt uz emocionālas un fizioloģiskas savas varēšanas robežas.

Karjeras laikā Vladislavs Nastavševs vairākkārt nominēts un saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvas. 2012. gadā ieguvis Prāgas kvadriennāles zelta medaļu kategorijā “Par izrādes scenogrāfiju” izrādei “Jūlijas jaunkundze”, bet 2017. gadā izrāde “Kuzmins. Forele caursit ledu” tika nominēta Krievijas teātra balvai “Zelta maska” kategorijā “Gada lielās formas izrāde”.

Arī trauslajos pandēmijas apstākļos Vladislavs Nastavševs turpina darboties, iestudējot izrādes gan Latvijā, gan Krievijā.

Biļetes uz Vladislava Nastavševa koncertu, kas notiks 15. janvārī koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē, nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas