Koncertzāles “Latvija” jubileju noslēgs Nila Petera Molvēra koncerts24. jūlija vakarā Ventspilī, koncertzālē “Latvija” ar koncertu atgriezīsies leģendārais norvēģu trompetists Nils Peters Molvērs (Nils Petter Molvær), kurš kopā ar saviem draugiem un kolēģiem - ne mazāk prominentiem mūziķiem - plkst. 22.30 kāps uz brīvdabas skatuves, noslēdzot koncertzāles divu gadu jubilejas svinības.

Bez trompetista un komponista Nila Petera Molvēra nav iedomājams vesels mūzikas žanrs, ko kopš aizvadītā gadsimta 60. gadiem pieņemts dēvēt par "norvēģu džezu". Mākslinieks ir neparedzams provokators, kurš allaž šķiet esam soli priekšā sev, laikam un pārējiem. Viņa mūzikā vienlīdz svarīgu lomu spēlē tradīcija, virtuozitāte, laikmeta gars un tehnoloģijas. Molvērs jauc un līdz nepazīšanai pārveido džeza standartus, ambiento un house mūziku, elektronisko mūziku un ritmiku, piešķirot visam hiphopa, populārās un rokmūzikas nokrāsu. Īsti neiederoties ne uz vienas no piesaukto žanru skatuvēm, mūziķis ir spējis aizraut sekotājus no visām minētajām.

Kopā ar Nilu Peteru Molvēru Ventspilī muzicēs viens no spilgtākajiem skandināvu bundziniekiem-skaņražiem Erlands Dālens (Erland Dahlen), bet basu un elektrisko ģitāru pārvaldīs Jū Bergers Mīre (Jo Berger Myhre).

Koncerta ievadā no plkst. 21:30 uz šīs pašas skatuves sagaidāma perkusionista Ivara Arutjunjana un saksofonista Kārļa Auziņa sastapšanās improvizētajā mūzikā.

Nila Petera Molvēra koncerts uz koncertzāles “Latvija” brīvdabas skatuves ir bezmaksas pasākums. Apmeklētājiem, ierodoties pasākuma norises vietā, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas