Koncertzāles “Lielais dzintars” veikums nominēts vairākiem nacionāla mēroga apbalvojumiem2021. gada pirmais ceturksnis kā ierasts ir laiks, kad tiek apkopoti iepriekšējā gada veikumi profesionālajā mūzikā un izpildītājmākslā. Neskatoties uz aizvadītajā gadā piedzīvotajiem ierobežojumiem, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” radošais veikums novērtēts ar trīs nacionāla mēroga balvu nominācijām vairākās kategorijās.

Latvijas valsts augstākajam apbalvojumam mūzikā “Lielā mūzikas balva” kategorijā “Gada koncerts” nominēts dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts, kas 10. oktobrī notika Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, bet pēcāk Latgales vēstniecībā GORS. Kategorijā “Gada jaundarbs” izvirzīts komponista Pētera Vaska Sestais stīgu kvartets, kura pirmatskaņojums notika Liepājas koncertnamā aizvadītā gada 2.oktobrī. Tāpat “Par izcilu sniegumu gada garumā” nominēts diriģents Ainārs Rubiķis, kurš žūrijas atzinību iemantojis par Valsts svētku koncerta “Latvijai 102” programmas izveidi un realizāciju Liepājas koncertzālē, kā arī citiem notikumiem. Piedaloties dažādu žanru programmās un regulāri tiekoties ar klausītājiem gan Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, gan cituviet, augsti novērtēts arī virtuozās pianistes Agneses Egliņas sniegums 2020. gadā.

“Lielās mūzikas balvas” norisi organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas Koncerti".

Pasākumu tiešraidē š.g. 2. martā atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Portālā “Delfi” norisināsies Lielās mūzikas balvas 2020 publikas simpātijas balsojums, kas sāksies 2021. gada 8. februārī un noslēgsies 28. februārī pl. 23.59.

Līdz piektdienas, 22. janvāra vakaram portālā www.lsm.lv norit ziemas balsojums Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras 2020”. Kategorijā “Mūzika” nominēti gan jau iepriekš pieminētais Elīnas Garančas solokoncerts, gan Berlīnē bāzētā kameransambļa “Artemis Quartett” koncerts, kurā līdzās īpaši kvartetam veltītajam Pētera Vaska jaundarbam tika atskaņots arī Bēthovena Piecpadsmitais stīgu kvartets. Kategorijā izcelts arī koncertzāles “Lielais dzintars” 5 gadu jubilejas koncerts, kas vērienīgā koncertuzvedumā prezentēja un popularizēja Liepājas profesionālās izpildītājmākslas vēsturi. Tāpat koncertzāle “Lielais dzintars” nominēta kategorijā “Mana kultūrvieta: Kurzeme”. Ziemas balsojuma uzvarētājs tiks virzīts uz gada fināla balsojumu, kurā katras nominācijas augstāk novērtētais pretendents iegūs statueti “Kilograms kultūras”. Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks pašās februāra beigās.

“Neskatoties uz ierobežojumiem, 2020. gadā Liepājā notika vairāki nacionālās nozīmes mūzikas notikumi, kas kļuva par pagājušā gada kvalitātes noteicējiem. Man ir liels prieks, ka to novērtēja ne tikai mūsu klausītāji, bet arī profesionālā žūrija. Gan dzīvā performance, gan audio un video ieraksti ir būtiska un pilnvērtīga mūzikas industrijas sastāvdaļa, tādēļ esam gandarīti, ka varam sniegt savu ieguldījumu visos šajos virzienos,” uzsver Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājs Timurs Tomsons.

Kā iepriekš ziņots, koncertzāle “Lielais dzintars” mūziķiem piedāvā profesionālu akustiskās mūzikas ierakstu tehniku, kas piemērota ne tikai orķestriem, bet arī solo un kamermūzikai. No balvai “Zelta Mikrofons” kategorijā “Gada klasiskās vai kora mūzikas albums” nominētajiem pieciem mūzikas ierakstiem trīs tapuši tieši Liepājas koncertzālē. Kategorijā nominēts aizvadītā gada vasarā tapušais daudzsološā un starptautiski augsti novērtētā latviešu pianista Daumanta Liepiņa debijas solo albums, kurā apvienoti Sergeja Rahmaņinova un Imanta Zemzara klavierdarbi, bet divas nominācijas ieguvuši koncertzāles rezidenti “Liepājas Simfoniskais orķestris”. Žūrija novērtējusi orķestra ieskaņotos albumus "Rihards Dubra: 2. simfonija, Mystery of His Birth" un "Vēja mirdzums", kuru skanējums galvenokārt iemūžināts tieši "Lielā dzintara" akustikā. Visi trīs minētie albumi izdoti Nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" paspārnē. Visaptverošākās mūzikas nozares gada balvas “Zelta Mikrofons 2021” pasniegšanas ceremonija notiks š.g. 16. martā. Šogad šai tradīcijai aprit 25. gadskāŗta. Ikviens interesents Latvijā un pasaulē ceremoniju varēs vērot kanālā TV3 un portālā TV3play.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas