Koris “Maska” aicina uz Ziemassvētku koncertuKora „Maska” Ziemassvētku koncerti kļuvuši par neatņemamu daļu no gada gaišāko svētku gaidīšanas laika. Šogad, savā 15 gadu jubilejas sezonā, koris „Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā ar koncertprogrammu „ZieMASKAsvētki” ieskandinās Rīgas Domu ceturtajā adventē.

Koncertprogrammā izskanēs talantīgās komponistes, vokālās grupas Latvian Voices dziedātājas un vadītājas Lauras Jēkabsones speciāli korim „Maska” radītie skaņdarbi, kas komponēti jauktajam korim, solistiem un dažādiem instrumentālajiem sastāviem, ko izpildīs Latvijā un pasaulē atzīti mūziķi:koklētāju ansamblis „BALTI”,
ģitāras virtuozs Gints Smukais, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupa un pianiste Aurēlija Šimkus, kuru izpildījumā izskanēs kompozīcijas „Ziema” pirmatskaņojums!

Lauras Jēkabsones kompozīcijās „Advent Story” un „Xmas All Around the World” iemīļotas Ziemassvētku melodijas savijas ar jaunām -komponistes radītām skaņu, perkusiju un instrumentālām saspēlēm.

“Advent Story” vēsta par ziemu no adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie ir muzikālu ciklu stāsti, kuri aizved tuvākās un tālākās adventes noskaņās un pārdomās.

„Xmas All around the World” ir ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām.

Savukārt skaņdarbs „Ziema”, kura pirmatskaņojumu dzirdēsit 20. decembra koncertā, ir Lauras Jēkabsones oriģinālmūzika, kas iedzīvina Latvijas dižgaru – šī gada jubilāru – Raiņa un Aspazijas dzeju, kā arī ietver pašas komponistes dzejas rindas.

Diriģenta Jāņa Ozola vadībā šī koncertprogramma ieskaņota arī mūzikas albumā „ZIEMA”, kas tiks izdots decembra sākumā.

Biļetes pieejas visās “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti 15% atlaide. Pirmsskolas vecuma bērniem biļete nav nepieciešama, ja netiek aizņemta papildus vieta.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas