Kristīne Opolais dziedās titullomu operas „Manona Lesko” pirmizrādēSoprāns Kristīne Opolais 15.novembrī dziedās titullomu Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” pirmizrādē Bavārijas Valsts operā Minhenē.

Jauniestudējumā Kristīne Opolais satiksies ar savu iemīļoto skatuves partneri izcilo vācu tenoru Jonasu Kaufmanu (Jonas Kaufmann) de Grijē lomā. Abu veiksmīgā sadarbība aizsākās aizvadītajā vasarā Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā „Manona Lesko” jauniestudējumā, bet nākamajā sezonā šīs operas iestudējumā mākslinieki atkal satiksies Ņujorkas Metropolitan operā.

Ar jaunā iestudējuma režisoru vācu vecmeistaru Hansu Neienfelsu (Hans Neuenfels) Kristīne Opolais sastopas pirmoreiz un pirms pirmizrāde atzīst: „Darbs ar šo pieredzējušo režisoru man kā māksliniecei ir kārtējā ārkārtīgi vērtīgā pieredze. Dziļi sirdī esmu aktrise, tāpēc man vienmēr patīk iedziļināties atveidojamo tēlu raksturos un uz skatuves allaž atklāt pašai sev ko jaunu.” Arī ar jauniestudējuma diriģentu Alēnu Altinoglu (Alain Altinoglu) Kristīnei Opolais šī ir pirmā sadarbība.

Kristīne Opolais Manonu Lesko Minhenē dziedās arī 19., 24., 27. un 30.novembrī, kā arī 4. un 7.decembrī.

Jāatgādina, ka iepriekš Manonas Lesko lomai gatavojās Anna Ņetrebko, kura no tās atteicās, par iemeslu minot domstarpības ar režisoru.

Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” pirmizrādi 15.novembrī plkst.20.00 varēs klausīties arī Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē.

Foto (c) Bayerische Staatsoper / W. Hösl

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas