Kristīnes Kvitkas izstāde „Gleznas Gaismā”


Sākot ar 8. martu, visi laipni aicināti apmeklēt Kristīnes Kvitkas gleznu izstādi “GLEZNAS GAISMĀ”, mākslas kafejnīcas “Sienna” telpās, Strēlnieku ielā 3, Rīgā.


Izstādē būs apskatāmas mākslinieces gleznas, kurās pilsētas vide kontrastē ar to skaistumu, ko ikvienam no mums piedāvā daba. Gadalaiku maiņas, cerību pilnais pavasaris, mūžam augošā pilsēta un plaukstošā daba – šo visu iespējams ikvienam redzēt mākslas kafejnīcā “Sienna”, Strēlnieku ielā 3.


„Pilsēta naktī – cilvēku radīta vide, kas palēnām grimst tumsā. Bet nepazūd. Pilsēta spītīgi pretojas dabas radītajam ritmam. Liekas, tieši naktī tā mostas. Dienā ēkas smagnēji sagulušas dus viena otrai līdzās, veidojot ielu labirintus. Nakts gaismas izrotā pilsētu gan sistemātiski sakārtotās logu rindās, gan svētku dienās, veidojot gaismu alejas. Un visam pāri klājas zvaigžņotas vai arī mākoņainas debesis – atgādinājums, ka daba ir tepat līdzās. Gleznojot dabu, es nekopēju, bet atlasu man noderīgo un saistošo, būvējot ainavu slāni pa slānim. Pakārtoju lietas savai gribai, savienojot krāsas slāņus ar smalkiem iekšējo sajūtu tīmekļiem, radu neizstāstītu un nepiedzīvotu jaunu realitāti – un neviens nevar iebilst, jo tā taču ir redzama manās gleznās,” tā Kristīne Kvitka par savu izstādi.


Kafejnīca Sienna ir vieta, kur pie izsmalcinātas kafijas tases var pasapņot, satikt sen neredzētus draugus un galu galā baudīt kultūru Rīgas pašā elitārākajā rajonā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas