Kulda palīdz “Jets” ar uzvaru debitēt Vinipegā

Aizvadītajā naktī vairākas pārbaudes spēles aizvadīja Nacionālās Hokeja līgas (NHL) vienības, kuru sastāvos ir arī Latvijas spēlētāji. Vienā no šādiem mačiem aizsargs Artūrs Kulda, tiekot pie ļoti solīda spēles laika, palīdzēja Vinipegas "Jets" debijā savā laukumā apspēlēt Kolumbusas "Blue Jackets" - 6:1.

Vinipegā NHL komanda atgriezās pirmo reizi pēc 15 gadu pārtraukuma, un šajā nozīmīgajā notikumā piedalījās arī Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda. Laukumā Latvijas spēlētājs pavadīja 19 minūtes un 25 sekundes, trīs reižu meta pa vārtiem, divas reizes meta garām vārtiem un vēl divas reizes Artūra mēģinājumi tika nobloķēti. Tāpat Kulda izdarīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu (+2). Kulda laukumā bija komandas trešo un sesto vārtu guvumos.

"Jets" savā pirmajā mājas spēlē ar rezultātu 6:1 apspēlēja "Blue Jackets", Ar diviem vārtiem un divām piespēlēm izcēlās uzbrucējs Marks Šeifels, bet vārti un trīs piespēles aizsargam Polam Postma.

Lai gan komanda ar nosaukumu "Jets" Vinipegā jau spēlēja no 1972. līdz 1996. gadam, jauno "Jets" īsti nevar saukt par iepriekšējās "Jets" mantinieci. 1996. gadā Vinipegu pametusī "Jets" pārcēlās uz Fīniksu, kļūstot par "Coyotes" un visa vēsturiskā statistika gājusi līdzi tieši "koijotiem", savukārt jaunā "Jets" mantos Atlantas "Thrashers" tradīcijas un vēsturisko statistiku. Līdz ar to var teikt, ka "Jets" aizvadītajā naktī debitēja, nevis atgriezās Vinipegā.

Filadelfijas "Flyers" ar 4:0 izbraukumā apspēlēja Toronto "Maple Leafs". Latvijas aizsargs Oskars Bārtulis laukumā pavadīja 21 minūti un 44 sekundes (lielākais spēles laiks komandā), izdarīja vienu metienu, reizi meta garām vārtiem, bet divi metieni tika nobloķēti. Pats Oskars arī nobloķēja vienu metienu, divreiz kļūdījās un divreiz pārtvēra ripu.

Uzbrucēja Raita Ivanāna pārstāvētā Kalgari "Flames" viesos ar rezultātu 3:4 atzina Vankūveras "Canucks" pārākumu. Latvietis gan šajā mačā nepiedalījās. Otavas "Senators" jau naktī uz otrdienu aizvadīja pārbaudes cīņu pret Toronto "Maple Leafs" un piedzīvoja zaudējumu (2:4), taču Kaspars Daugaviņš laukumā nedevās.

Edmontonas "Oilers" vadība uz fārmklubu "Oil Kings" Rietumu Hokeja līgā (WHL) nosūtīja divus spēlētājus - slovāku aizsargu Martinu Gernatu un 19 gadus veco latviešu uzbrucēju Kristiānu Pelšu.

Avots: nra.lv