Kuldīgā atklāj brīvdabas kino

Sestdien, 6. augustā, atjaunotajā Kuldīgas Pilsētas dārzā, kas atrodas līdzās Kuldīgas novada muzejam, tiks atklāts Brīvdabas kinoteātris. Pirmais seanss – pulksten 21, izrādot leģendāro latviešu spēlfilmu Limuzīns Jāņu nakts krāsā.

Brīvdabas kino, kas izveidots Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta Kuldīgas Pilsētas dārza kā pievilcīgas tūrisma teritorijas attīstība ietvaros, būs vienīgais šāda veida kinoteātris Latvijā, kas atrodas brīvā dabā, ir aprīkots ar modernu un jaudīgu aparatūru, nodrošinās augstvērtīgu attēla un skaņas kvalitāti. Paredzams, ka nākamajā gadā Pils parka brīvdabas kinoteātris darbosies no maija līdz septembrim nedēļas nogalēs un speciālajos pasākumos, piemēram, pilsētas festivālā jūlijā, hercoga Jēkaba dzimšanas dienā – 28. oktobrī, valsts svētkos – 18. novembrī, Valentīna dienā u. c., skatītājiem piedāvājot gan mākslas un animācijas filmas, gan dokumentālo kino, gan videomākslas projektus. Nākamajā sezonā Kuldīgā paredzēts izveidot filmu festivālu un uzsākt sadarbību ar kino un videomākslas festivālu organizācijām gan Latvijā, gan ārzemēs.

Projektā Pilsētas dārzam tika atjaunota infrastruktūra kā pilsētbūvnieciskā pieminekļa Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs daļai, lai Pilsētas dārzs kļūtu par vienu no galvenajiem tūrisma objektiem reģionā, kurā tiktu piedāvāti kvalitatīvi kultūrtūrisma produkti. Šobrīd projekta Pilsētas dārzs ietvaros ir arī atjaunota ūdenskrātuve ar strūklaku, izveidoti gājēju celiņi, izbūvēta lapene, skatu laukumi, tiltiņi, rekonstruēti parka stādījumi, labiekārtota teritorija ar soliņiem, informācijas stendiem un norādēm.

Līdztekus būvniecības darbiem projektā notika arī dažādas citas aktivitātes, par kuru īstenošanu rūpējās Kuldīgas tūrisma attīstības centrs (TAC), kas šobrīd turpina izstrādāt vecpilsētas pastaigu karti, arī audiogidu, kas jau šobrīd pieejams interesentiem. Audiogids iepazīstina ar 17 izciliem objektiem Kuldīgā. Audiogida tālruni un kodus plānots izvietot pie katra objekta uz īpašas plāksnītes.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas