Kultūras telpā “3 Māsas” būs skatāms uzvedums “Jaucības un nejaucības”Pēc viesizrādēm vairākos Latvijas novados ceturtdien, 30. oktobrī pl. 19.00 arī Rīgā, kultūras telpā "3 MĀSAS" būs skatāms aktrises Lāsmas Kugrēnas jubilejai veltītais uzvedums "Jaucības un nejaucības", kas veidots pēc rakstnieces Andas Līces grāmatu motīviem.

Fragments no uzveduma: „Varbūt tas bija šovasar kādā karstā dienā, kad tu apgūlies savas mājas pagalmā, atmeti rokas un ļāvi saulei rakstīt uz sevis kā uz baltas papīra lapas. Tu juti, ka saplūsti ar zemi un sakūsti ar debesīm. Tevī saknes laida miers. Tu sajuti, kā caur ādu iztvaiko rūpes. Svaru kausi nostājās līdzsvarā. Pagaisa doma par laika un naudas trūkumu, nepadarāmiem darbiem, ierobežotajām iespējām. Un tu balsī pateici tik reti dzirdēto: „Cik labi!””.

"Tev šķiet, ka esi traks, vai vientuļš savā pasaules izjūtā? Visapkārt ir meli, izlikšanās un tukšvārdība? Šķiet, ka dzīvo kādā paralēlā pasaulē? Bet tu taču spēj pasmaidīt par sevi un apkārt notiekošo! Un tad tu ieraugi sev apkārt daudz domubiedru un saproti, ka nebūt neesi viens savā dzīves izpratnē. Ka pasaule ir tik brīnišķīgi pretrunīga, un tāpēc var uzdziedāt!", par izrādi saka producente Laila Baumane.

Rakstnieces Andas Līces ar brīnišķīgo humora izjūtu piepildītos stāstus par katram mums pazīstamām izjūtām un lietām Virdžīnijas Lejiņas režijā izrādē "Jaucības un nejaucības" izstāsta Nacionālā teātra talantīgā aktrise Lāsma Kugrēna. Ar viņu kopā izrādē spēlē aktrises dēli Jānis Mūrnieks un Jēkabs Reinis, bet ģitāru draiski un smeldzīgi spēlē Andas Līces meita Elīna. Izrāde ir vienā daļā, garums - 1,20 h.

Uzveduma režisore – Virdžīnija Lejiņa, piedalās – Lāsma Kugrēna, Jānis Mūrnieks un Jēkabs Reinis, muzikālais pavadījums – Elīna Līce. Uzvedumā skan Elīnas Līces kompozīcijas un latviešu tautasdziesmas. „Uzvedums veltīts manam tēvam Raimondam un visiem, kuri man mīļi,” atklāj aktrise Lāsma Kugrēna.

Izrāde "Jaucības un nejaucības" būs aplūkojama kultūras telpā "3 MĀSAS" 30. oktobrī pl. 19.00, kā arī 19. un 29. novembrī. Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs, internetā www.bilesuparadize.lv, vai pirms koncerta kultūras telpā "3 MĀSAS", Zirgu ielā 1-3.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas