Kur tradicionālais satiek alternatīvo un laikmetīgo: izskanējis mūzikas un mākslas festivāls “Valpurģi”Pavasara izskaņā, 24. maijā, norisinājās septiņpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Studējošo pašpārvaldes organizētais mūzikas un mākslas festivāls “Valpurģi”, pulcējot vēl nepieredzēti lielu apmeklētāju skaitu.

Vairāk nekā 650 festivāla apmeklētājiem uz trīs dažādām skatuvēm bija iespēja baudīt jauno alternatīvo žanru mūziķu priekšnesumus, radošas performances, studentu īsfilmu izlasi un citus mākslinieciskās programmas elementus, kas veidoti, iedvesmojoties no šī gada tematiskajiem motīviem – attīrīšanās un atdzimšanas.

LKA dārzā romantiskas nostaļģijas pilnu atmosfēru uzbūra dziedātāja Keitija Bārbale, savukārt lielo skatuvi atklāja šarmantā indie grupa “Tante Gaida”. Uz skatuves kāpa arī jaunievēlētais LKA rektors Dāvis Sīmanis un bijusī rektore Rūta Muktupāvela, kas vienreizējā rektoru DJ duelī atskaņoja savas iecienītākās melodijas un sacentās par publikas simpātijām.

Kā ierasts, līdz ar tumsas iestāšanos “Valpurģu” apmeklētāji pulcējās pie ugunskura, lai baudītu alternatīvu un no citiem gadiem atšķirīgu uguns rituāla performanci ar laikmetīgās dejas un zviedru tradicionālās nyckelharpas jeb taustiņvijoles spēles sintēzi. Vakara kulminācijā klausītājus priecēja “Martas Asinis” un “Kapelmeistars Group” vērienīgā atgriešanās uz skatuves.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas