Kurzemes mākslas dienas šogad norisināsies TalsosViens no lielākajiem mākslas notikumiem Kurzemes reģionā – "Kurzemes mākslas dienas" – šogad norisināsies Talsos, informēja Talsu novada pašvaldības Kultūras nodaļas projektu koordinatore Zane Rorbaha. Atklāšanas pasākumā, kas notiks 15. aprīlī, interesenti tiks iepazīstināti ar izstādes "Kurzemes pieturas" kolekciju un izveidoto katalogu, kurā apkopoti ievērojamākie Kurzemes mākslinieku darbi. Izstādi Talsu novada muzejā būs iespējams apskatīt līdz pat 3. jūnijam, bet pēc tam tā uzsāks ceļojumu pa Vidzemes muzejiem un izstāžu zālēm.

"Kurzemes mākslas dienas 2012" tiks atklātas 15. aprīlī pulksten 13.00 Talsu novada muzejā ar diskusiju "". Diskusijā, kurā piedalīsies Vidzemes un Latgales, kā arī Kurzemes novadu mākslinieku organizāciju pārstāvji, vadīs mākslas kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska.

Pulksten 16.00 paredzēta Kurzemes aktuālās mākslas izstādes "Kurzemes pieturas" atklāšana, izstādes kataloga prezentācija un Talsu novada pašvaldības Ž. Sūniņa prēmijas vizuālajā mākslā pasniegšana. Savukārt noslēgumā muzeja viesus priecēs Intara Busuļa koncertprogramma "Savādāks".

Talsi Kurzemes mākslas dienās akcentēs muzejisko nozīmību – veidojot izstādi "Kurzemes pieturas" un izstrādājot katalogu, veikta autoru un darbu atlase Kurzemes lielākajās pilsētās un rūpīgi izvērtēti mākslas procesi laika posmā no 2000. gada.

Izstādes kuratore Guna Millersone informē, ka izstādē skatītāji varēs iepazīties ar 43 Kurzemes mākslinieku darbiem: "Pārstāvēta būs glezniecība, grafika, fotogrāfija, video un lietišķā māksla (tekstils, stikls, keramika). Biju grūtas izvēles priekšā, jo, ierobežoto eksponēšanas platību dēļ, diemžēl no daudz kā bija jāatsakās, taču izstāde un katalogs veidots tā, lai prezentētu tās Kurzemes mākslinieku apvienības, kuras patlaban ir labi zināmas Latvijas mākslas kopainā un ar kurām Kurzeme var patiesi lepoties, piemēram, SERDE, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs, Rojaraku, K@2, Talsu Krūmu mākslas grupa u.c.)."

Izstādes kataloga izveidi finansiāli ir atbalstījušas Liepājas un Ventspils pilsētu domes, Kuldīgas, Saldus, Tukuma un Talsu novadu pašvaldības. Bet par šī gada Kurzemes mākslas dienu vizuālo simbolu kļuvusi Rojas mākslinieka Māra Grosbaha skulptūra "Zilais cerību sivēns", kas pagājušo vasaru pēc kino, mākslas un kultūras festivāla "ROJAL" pavadījis Rojas jūrmalā, bet šajā pavasarī kādu laiku ganīsies pie Talsu novada muzeja.

Kurzemes mākslas dienas ir teju divus gadu desmitus ilga, lielāko Kurzemes novadu – Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Tukuma, Saldus un Talsu – mākslas institūciju uzturēta un mākslinieku atbalstīta tradīcija. Latvijā šāda reģionāla mēroga mākslas dienu tradīcija ir raksturīga vienīgi Kurzemei. Kurzemes mākslas dienas norit pēc rotācijas principa un šogad pienākusi kārta tās organizēt Talsiem.

Kurzemes mākslinieku darbu izstāde "Kurzemes pieturas" Talsu novada muzejā būs apskatāma līdz 3. jūnijam. Pēc tam izstāde uzsāks ceļojumu uz Vidzemi, kur tā piestās trīs pieturās – Madonā, Alūksnē un Cēsīs. Madonas muzeja Izstāžu zālē – no 9. jūnija līdz 8. jūlijam, Alūksnes Vēstures un mākslas muzejā – no 12. jūlija līdz 19. augustam un Cēsu Izstāžu namā – no 23. augusta līdz 23. septembrim.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas