Laikmetīgās dejas jaunie profesionāļi meklē savu ceļu izrādē “Leļļu nams”18. maijā plkst. 18.00 Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas koncertzālē tiks izrādīta laikmetīgās dejas izrāde “Leļļu nams”, kas ir jaunās horeogrāfes, Latvijas Kultūras akadēmijas topošās absolventes Poļinas Fiļippovas radīts darbs, kurā astoņas Rīgas Baleta skolas audzēknes pārvērtīs savas bažas par esošo un turpmāko dzīvi kustību partitūrā, meklējot brīdi laikā, lai attaptos un izelpotu pasaulē, kas ir kā milzīgs leļļu nams.

Jauniešiem ir atvērta visa pasaule. Meklējot sevi un savu dzīves ceļu, viņus nepamet trauksme un šaubas, bet viņiem piemīt arī lielas ambīcijas un vēlme sasniegt visu un uzreiz. Brīžos, kad ir liels stress un nav skaidrības, ko darīt tālāk, cilvēki mēdz meklēt klusu, drošu vietu, kur uz īsu brīdi var paslēpties no apkārtējās pasaules un sajust mieru. Tēma par sava dzīves ceļa un vietas meklēšanu pasaulē ir aktuāla visiem jauniešiem, it īpaši šis jautājums aktualizējas atrodoties pie skolas absolvēšanas sliekšņa, kad ir jāpieņem lēmums par nākamo soli. Laikmetīgās dejas izrāde “Leļļu nams” ir kā izpēte astoņām Rīgas Baleta skolas laikmetīgās dejas programmas audzēknēm, kurām šogad jāpabeidz skola un jāizlemj, ko darīt tālāk un kā piepildīt savu dzīvi.

Izrāde ir Latvijas Kultūras akadēmijas topošās absolventes Poļinas Filippovas bakalaura darbs un NMV Rīgas Baleta skolas Laikmetīgās dejas nodaļas absolventu kursa galadarbs.

Izrādē piedalās Rīgas Baleta skolas audzēknes: Anna Butenko, Inniga Krista Gerdena, Neringa Harmsa, Elizabete Ļaksa, Marta Elizabete Mularaka, Marana Pujēna, Samanta Rakovska, Leonilla Upeniece. Izrādes tērpu māksliniece ir Marianna Lapiņa, komponiste – Vija Moore, gaismu mākslinieks – Niks Cipruss, producente – Nora Luīze Semjonova un bakalaura darbu vada horeogrāfe un pasniedzēja Olga Žitluhina.

Biļetes iespējams iegādāties ticketshop.lv. Izrāde atkārtoti tiks izrādīta 20. jūnijā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas