“Latvian Voices” Pasaules koru olimpiādē iegūst čempionu titulu


Latvijas dziedātāji ASV notiekošajā Pasaules koru olimpiādē guvuši vēl vienu izcilu panākumu: vokālais ansamblis "Latvian Voices" sieviešu kamerkoru kategorijā ieguvis zelta medaļu un čempionu titulu, kas ir augstākais iespējamais novērtējums.


"Latvian Voices" uzstāšanās konkursa skatē tika uzņemta ar lielām ovācijām un, kā pēc uzstāšanās uzsvēra pašas dziedātājas – vienreizēja un iedvesmojoša bijusi no skatītājiem saņemtāenerģija. Arī Rīgas prezentācijā dziedātājas tika uzņemtas ar neviltotu sajūsmu, un viņu septiņas balsis plašo Duke Energy halli piepildīja tikpat skanīgi kā simtbalsīgs koris.


Arī "Latvina Voices" līdzīgi kā koris "Sōla" piedalījās tā dēvētajā "čempionu grupā". Stiprākos un labākos korus šai grupai izvēlas Pasaules koru olimpiādes mākslinieciska padome.


Kā jau ziņots, ar panākumiem dalību Pasaules koru olimpiādē aizvadīja arī Latvijas Kultūras akadēmijas koris "Sōla", kas ieguva trīs zelta medaļas – jaukto koru, folkloras un sakrālās mūzikas kategorijās.


Pasaules koru olimpiāde ASV notiek no 4. līdz 14.jūlijam, tajā piedalās 15 tūkstoši dziedātāju no 64 valstīm. Nākamā koru olimpiāde pēc diviem gadiem notiks Rīgā, tas iecerēts kā viens no vērienīgākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētāji nodibinājums Rīga 2014 plāno, ka Rīgas olimpiāde vēsturē varētu ieiet kā lielākais jebkad notikušais šāda veida pasākums.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas