Latviešu aktierim uzvārda dēļ neļauj reģistrēties “Facebook”

Liepājā pirmā sezona veiksmīgi rit aktiera Kaspara Goda dibinātajam teātrim «Goda teātris» – divas izrādes jau iestudētas, padomā trešā.

Ciemos pie Fontēna

Rudenī pirmizrādi piedzīvoja aktiera Kaspara Goda dibinātā «Goda teātra» pirmā izrāde «Žurka», bet novembra beigās skatītājiem piedāvāts otrs darbs «Nelegālais». «Ar «Žurku» braukājam pa dažādām skolām, bijām arī Rīgā. Pārsvarā auditorija ir vidusskolēni. Redzu, ka jauniešiem patīk tas, ko esam radījuši. Vidēji vienu izrādi noskatās kādi simt skolēni, tātad kopā būs apmēram 1400 skatītāju. Tā ir tikai viena Dailes teātra Lielā zāle, mums vēl ir kur augt,» sarunā ar »VZ« smejas Gods. Otrā izrāde «Nelegālais» spēlēta simboliskā vietā – «Fire Bar», skandālista Luī Fontēna viesnīcā «Fontaine Royal». «Janvārī brauksim ar «Nelegālo» pa Liepājas rajonu. Sakārtosim naudas lietas un tehnisko projektu, lai pavasarī beidzot varam sākt iekārtot paši savas telpas Dārza ielā,» stāsta Gods.

Biļetes kolas un burgera cenā

Pagaidām finansiālā situācija, lai arī vēl ne tuvu nav spoža, noteikti nav arī traģiska. «Ar izrādēm normāli izejam pa nullēm, mīnusos neesam. Aktieris nopelna, un mums nedaudz pāri paliek. Mums arī nav biļetes par desmit latiem, tās ir kolas un burgera cenā,» norāda Gods. Taujāts, vai tuvākajā nākotnē teātrim tiks piesaistīti arī vecāka gadagājuma Liepājas aktieri, jaunā teātra dibinātājs neslēpj, ka tas varētu notikt tad, kad tiks sakārtots telpu jautājums: «Tagad mums ir nenormāli aktīvi jaunieši. Lielajā teātrī varbūt visiem nevar piedāvāt lomas, un šī viņiem ir iespēja sevi ļoti labi parādīt.» Februāra beigās vai martā «Goda teātrī» gaidāma trešā pirmizrāde. «Tas būs gabaliņš, kas domāts 1. – 4. klašu jauniešiem. Režisora gods uzticēts Leonam Leščinskim.»

Pieprasa uzrādīt pasi

«Goda teātris» Goda vadībā – te ir kur patrīt mēles. Aktieris stāsta, ka pārpratumi ar viņa uzvārdu gadoties ik pa laikam. Svaigākais piedzīvots, kad viņš mēģinājis reģistrēties sociālajā tīklā «Facebook». «Feisbukā» mani neņem pretī. Laikam tāpēc, ka angliski mans uzvārds asociējas ar vārdu Dievs, man sūta ziņas, ka es krāpjos un uzvārds Gods neeksistē. Kad sāku skaidroties, pieprasīja aizsūtīt pases kopiju, un tad es tam atmetu ar roku,» stāsta Gods.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas