Latviešu animācijas filma “Laiks iet” piedzīvos pasaules pirmizrādi prestižā festivālāIvo Brieža animācijas filma “Laiks iet” iekļauta prestižā Monreālas animācijas filmu festivāla “Sommets du Cinema d’Animation” Starptautiskajā konkursā. Festivāls notiek kopš 2002. gada, un ir īsti animācijas svētki, jo piedāvā ne tikai filmu skates, bet arī izstādes, diskusijas, performances un meistarklases kopā ar kino profesionāļiem un goda viesiem. “Sommets du Cinema d’Animation” tiek atklāts šodien, 25. novembrī, un turpināsies piecas dienas.

“Laiks iet” ir rakstīts uz zīmītes, ko vējš pielipina pie loga rūts. Šie vārdi pamudina vientuļo vīru iziet pilsētā, taču ir kāds, kas neļauj viņam pamest istabu. Turklāt vecais vīrs ir pārāk lēns un apģērbšanās aizņem pārāk daudz laika, lai viņš paspētu aiziet, pirms iestājusies nakts. Un tā notiek katru dienu – viņš dodas gulēt, sagatavojies doties ārā, un pamostas, apņēmies apģērbties pirms nakts. Filma ir par laiku, kuru apstādināt nav iespējams, bet kurš var apturēt mūs. Vai tomēr nevar…

Studijā “Atom Art” tapusī filma ir dramaturga, scenārista un režisora Ivo Brieža debija animācijas režijā, taču viņa kino pieredzi veido darbošanās kā dokumentālajā un aktierkino, tā arī animācijā. 2012. gadā Ivo Briedis debitēja kā spēlfilmas režisors ar īsfilmu “Filma” (apbalvota kā labākā īsmetrāžas spēlfilma Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps), 2014. gadā kopā ar norvēģu režisoru Mortenu Traviku pabeidza dokumentālo filmu “Nacionālais pieskāriens”, pētot latviešu un krievu attiecības Latvijā. Pēc viņa scenārija tapusī Jurģa Krāsona animācijas filma “Norīt krupi” (2010) saņēma trīs Grand Prix starptautiskos animācijas filmu festivālos un bija viens no deviņiem darbiem, kas Kannu festivāla īsfilmu konkursā pretendēja uz galveno balvu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas