Latvijā iestudēta Franča Lehāra slavenā operete “Jautrā atraitne”1. martā plkst.17.00 kultūras pilī Ziemeļblāzmā, savā 110.jubilejas gadā pirmizrādi piedzīvos Franča Lehāra operete Jautrā Atraitne.

Vairāk nekā gadsimtu Franča Lehāra operete Jautrā atraitne spoži uzdzirkstī uz teātru skatuvēm visā pasaulē. Arī Latvijas publika to atceras no 1956., 1967., 1971., 1984. gada izrādēm latviešu un 1956., 1966., 1981. krievu valodā.

Operetes sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba Sūtniecības atašejs. Tas ir stāsts par mīlestību, kas svarīgāka par visu, jo tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta, bez tās visam pārējam nav nozīmes.

Operetes valdzinājums bez šaubām ir labi pazīstamā mūzika. Ne jau velti arī slavenais Plasido Domingo koncertus iecienījis pabeigt ar Hannas un Danilo mīlas duetu Lūpas klusē no operetes Jautrā atraitne.
Iestudēt Jautro atraitni ir izaicinājums jebkuram teātrim, īpaši jaunam. Jauniestudējumā piedalīsies Latvijā labi pazīstamas skatuves zvaigznes un spoži talantīgi solisti – Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Juris Vizbulis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, kā arī Inese Jasmane, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producents Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

F.Lehāra operete Jautrā atraitne būs skatāmā kultūras pilī Ziemeļblāzma 1. martā plkst.17.00, 8. martā plkst. 17.00 un 15. martā plkst.18.00.

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas